çanakkale haberleri

Umurbey Belediyesi’nde toplu iş sözleşmesi imzalandı

Umurbey Belediyesi’nde toplu iş sözleşmesi imzalandı

ÇANAKKALE'nin Lapseki ilçesine bağlı Umurbey Belde Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında, personel maaşlarına yapılacak olan zam oranlarında varılan anlaşma için yeni toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Umurbey Belediyesi ve Hizmet-İş Sendikası arasında personel maaşlarına yapılacak zam oranlarındaki görüşmeler sona erdi. Personel maaşlarına yüzde 22'lik zam yapılması konusunda anlaşmaya varıldı. Umurbey Belediye Başkanı AK Partili Sami Yavaş ve Hizmet-İş Sendikası Çanakkale Şube Başkanı Vedat Yılmaz arasında personel maaşlarına yapılan zamla ilgili olarak yeni toplu iş sözleşmesi imzalandı.

İmza töreninin ardından Belediye Başkanı Sami Yavaş, yeni toplu iş sözleşmenin her iki taraf için hayırlı olmasını diledi. Sendika Başkanı Vedat Yılmaz ise, görüşmelerin çok kısa sürede tamamlanmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Başkan Yavaş'a uzlaşmacı tavrı dolayısıyla teşekkür etti.

Tören, Sendika Başkanı Yılmaz'ın Başkan Yavaş'a, 15 Temmuz Gazisi tarafından yapılan Türk bayrağı işlemeli tablo hediye etmesi ile sona erdi.

Orhan AKTUĞ / LAPSEKİ(Çanakkale), (DHA)

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS