denizli haberleri

Merkezefendide 21 bin öğrenciye bisiklet dağıtıldı

  1. Yurttan Haberler
  2. Denizli
Merkezefendide 21 bin öğrenciye bisiklet dağıtıldı
Merkezefendide 21 bin öğrenciye bisiklet dağıtıldı

DENİZLİ'de Merkezefendi Belediyesi'nin başlattığı 'Arabadan İniyoruz, Bisiklete Biniyoruz' projesi kapsamında ilçedeki 5. sınıf öğrencilere bisiklet hediye ediliyor. 4 yıldır devam eden proje kapsamında şimdiye kadar 21 bin öğrenciye belediye tarafından bisiklet dağıtıldı.

Merkezefendi Belediyesi tarafından bu yıl 4'üncüsü gerçekleştirilen 'Arabadan İniyoruz, Bisiklete Biniyoruz' projesi kapsamında, ilçe genelindeki 5. sınıf öğrencilerine bisiklet hediye ediliyor. Bu çerçevede Merkezefendi Belediye Başkanı AK Partili Muhammet Subaşıoğlu, Abalıoğlu Yem Sanayi Ortaokulu ve Üçler Ortaokulu'ndaki 5. sınıf öğrencilerine bisikletlerini teslim etti. Başkan Subaşıoğlu, bisikletlerini alan öğrencilerin sevinçlerine ortak oldu. Bisiklet dağıtım töreninde konuşan Başkan Subaşıoğlu, "Merkezefendi Belediyesi olarak kurulduğumuz günden bugüne devam ettirdiğimiz Arabadan İniyoruz, Bisiklete Biniyoruz bisiklet dağıtım projemizin 2017- 2018 döneminin ilk startını Abalıoğlu Yem Sanayi Ortaokulu'nda veriyoruz. Merkezefendi sınırları içerisinde 5. sınıfta okumakta olan toplam 21 bin öğrenciye şuana kadar bisiklet hediyesini tamamlamış bulunuyoruz. Bu sene ile hedefimiz 26 bine ulaşmak" dedi.

Bisikleti kullanırken kurallara dikkat edilmesini ve kasksız hiçbir çocuğun bisiklete binmemesini vurgulayan Başkan Subaşıoğlu, "Bu bisikletlerle siz bu yaz aylarında, bu bahar aylarında Merkezefendimizin tüm sokaklarını süsleyeceksiniz. Bisikleti kullanırken kurallara dikkat edeceğiz. Kasklarımızı takacağız. Bu yaz hiçbir Merkezefendili çocuğumuzun kasklarını takmadan bisiklet binmesini istemiyoruz" dedi.

Ramazan ÇETİN / DENİZLİ, (DHA)

FOTOĞRAF

 

 

 

 

Yasal Bilgilendirme
{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS