PAÜ 27'inci sıraya yükseldi

PAÜ 27'inci sıraya yükseldi

DENİZLİ'deki Pamukkale Üniversitesi (PAÜ), TÜBİTAK'ın Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksi 2017 yılı sıralamasında 34.

DENİZLİ'deki Pamukkale Üniversitesi (PAÜ), TÜBİTAK'ın Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksi 2017 yılı sıralamasında 34. sıradan 27'inci sıraya yükseldi.


Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK), Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksi 2017 sonuçlarını açıkladı. TÜBİTAK tarafından, üniversitelerin girişimcilik ve yenilikçilik performanslarına göre sıralandığı sonuçlara göre, bir önceki yıla göre bu sene 7 basamak birden atlayan PAÜ, 27'inci sıraya yükselmeyi başardı. PAÜ, Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Yetkinliği, Fikri Mülkiyet Havuzu, İşbirliği ve Etkileşim, Girişimcilik ve Yenilikçilik Kültürü, Ekonomik Katkı ve Ticarileşme alanlarında yapılan değerlendirmelerde toplam 42.12 puan aldı.


PAÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, üniversitelerin girişimcilik ve yenilikçilik performanslarına göre ilk 30 arasında olduklarını belirterek, "Üniversitemiz bilimsel alanda önemli çalışmalar yapmaktadır. Geçen yıla göre 7 basamak birden yükselerek 27'inci sırada yer aldık. Bu gelişmeden dolayı emeği geçen herkesi kutluyor, teşekkür ediyorum" dedi.


Ramazan ÇETİN / DENİZLİ, (DHA)


FOTOĞRAFLI


 


 


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS