Edirne ve Tekirdağ'da kış hazırlıkları

Edirne ve Tekirdağ'da kış hazırlıkları

EDİRNE ve Tekirdağ'da belediyeler önümüzdeki günlerde kar yağışı ve olumsuz hava koşullarında alınacak tedbirleri gözden geçirdi.

 

EDİRNE, TEKİRDAĞ,(DHA)- EDİRNE ve Tekirdağ'da belediyeler önümüzdeki günlerde kar yağışı ve olumsuz hava koşullarında alınacak tedbirleri gözden geçirdi.

Edirne Belediyesi, kışın yaşanması muhtemel sorunları en aza indirmek ve vatandaşların olumsuz hava şartlarından en az şekilde etkilenmesi adına kış hazırlıklarını tamamladı.  Edirne Belediyesi kar ve buzlanmada kullanılmak üzere 800 ton kaya tuzu alımı yaptı. Park, bahçe ve kaldırımlarda kullanılmak için 15 ton granürlü üre gübresi, tarihi köprülerde kullanılmak üzere de 15 ton solüsyon alımı da gerçekleştiren Edirne Belediyesi, olumsuz hava şartlarında kullanılacak olan bu malzemeleri ise kentin 3 farklı noktasına depoladı. 
800 ton kaya tuzunun bir kısmının da okullara dağıtılacağını ifade eden Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, olumsuz hava koşullarında yaşanması muhtemel tüm olaylara karşı gereken tüm önlemleri aldıklarını söyledi. Kışın karda ve buzda mücadele edecek olan ekiplerin kullanacakları araç ve ekipmanlar hakkında da bilgi veren Gürkan, "Bıçaklı-tuz atmalı bir adet kamyon ile yine aynı özelliklere sahip olan 2 adet traktör, tuz atmalı 4 adet traktör, 4 adet kepçe, 3 adet bıçaklı kepçe, 2 adet greyder ve tuz taşıyıcı 4 kamyon olmak üzere toplamda 20 adet aracımızla kar yağışı ve don olaylarında vatandaşların yaşamlarını ve trafik akaşını kolaylaştırmak adına çalışmalarımızı gerçekleştireceğiz. Kış için tüm hazırlıklarımızı tamamladık" dedi. 


Tekirdağ'da, Arama Kurtarma Derneği (AKUT) Tekirdağ ekip lideri Murat Kılıç ve ekibi, kış aylarında kötü hava şartlarına karşı alınan önlemleri görüşmek üzere Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak'ı makamında ziyaret etti. Ziyarette, Başkan Kadir Albayrak ve AKUT Ekibi, kış ayları için alınan tedbirleri değerlendirerek bundan sonra yapılması gereken çalışmalar hakkında görüş belirtti. Ayrıca ekip lideri Murat Kılıç, AKUT'a verdiği desteklerden dolayı Başkan Albayrak'a teşekkür plaketi takdim etti.
Yapılan toplantıda, Başkan Albayrak, AKUT Tekirdağ ekibine çalışmalarında başarılar dilerken, belediye bünyesinde yapılacak eğitimlerde AKUT Tekirdağ ekibinin de yer almasını istedi. 

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Büyükşehir Belediyesi olarak, kış aylarında herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması adına önemli tedbirler aldıklarını ve sık sık düzenlenen toplantılarla bu tedbirlerin değerlendirildiğini söyledi. 
 

ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS