Keşan'da 13 bin 391 öğrenci karne aldı

Keşan'da 13 bin 391 öğrenci karne aldı

EDİRNE'nin Keşan ilçesinde 2017-2018 eğitim-öğretim yılı ilk yarıyılının sona ermesiyle birlikte 13 bin 391 öğrenci karne heyecanı yaşadı.

Ünsal YÜCEL/KEŞAN(Edirne),(DHA)-EDİRNE'nin Keşan ilçesinde 2017-2018 eğitim-öğretim yılı ilk yarıyılının sona ermesiyle birlikte 13 bin 391 öğrenci karne heyecanı yaşadı.


Milli Eğitim Bakanlığına bağlı eğitim faaliyetinde bulunan okul öncesi eğitim kurumları, ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim kurumlarının 2017-2018 eğitim-öğretim yılı 1'inci dönemi sona erdi. Keşan'daki karne töreni Ali Kale ve Kardeşleri İlkokulu'nda yapıldı. Törene, Keşan Kaymakamı Nuri Özder, Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Saz, eğitimciler ve veliler katıldı.


Keşan Nuri Özder, ilçe genelinde 13 bin 391 öğrencinin karne aldığını belirterek, "Keşan'da 13 bin 391 öğrenci ve bin 108 öğretmenimizle sorunsuz olarak 1'inci yarıyıl dönemini tamamlamış bulunmaktayız" dedi.


Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Saz ise başarının birden çok faktöre bağlı olduğunu belirterek, şöyle konuştu: "Başarıya ulaşmada sorumluluk duyma, planlı çalışma, ulaşılabilir hedeflere sahip olma ve kararlı olma son derece önemlidir. Tatiller, dinlenmeyi hak ettiğimiz dönemlerdir. Bütün bir dönemin yorgunluğunu tatilde atmak en büyük hakkınızdır. Kitap okuma alışkanlığınızı pekiştirmek amacıyla bol bol kitap okumanızı tavsiye ediyorum" Daha sonra ise öğrencilere karneleri dağıtıldı.


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS