Kediye işkence yapan er, polisin bileğini kırınca cezaevine girdi

Kediye işkence yapan er, polisin bileğini kırınca cezaevine girdi

ERZİNCAN'da, orduevi nizamiyesinde yavru kediyi yumruklayıp, yere fırlatan, ardından da tekmeleyen er Taner Hepşen, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Disiplin Kanunu kapsamında 12 gün hizmetten men ve oda hapsi cezasının sona erip terhis olmasının ardından bir polis memuruna saldırıp, bileğini kırdı.

Coşkun MENEK/ERZİNCAN, (DHA)- ERZİNCAN'da, orduevi nizamiyesinde yavru kediyi yumruklayıp, yere fırlatan, ardından da tekmeleyen er Taner Hepşen, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Disiplin Kanunu kapsamında 12 gün hizmetten men ve oda hapsi cezasının sona erip terhis olmasının ardından bir polis memuruna saldırıp, bileğini kırdı. Hepşen, tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Olay, 18 Aralık Pazartesi günü sabah saatlerinde kent merkezindeki Bahçesaray Caddesi'nde meydana geldi. İddiaya göre, Taner Hepşen, birliğinden ayrılarak kent merkezindeki Bahçesaray Caddesi'nde 52 GS 104 plakalı otomobille gezdiği sırada camlarının koyu renkli olması ve şüphe uyandırması üzerine polis ekipleri tarafından durdurulmak istendi. "Dur" ihtarına uymayan Hepşen, otomobille kaçmaya çalışırken uygulama noktasında yakalandı. Araçtan indirildikten sonra polislere hakaret ve tehditler savuran Taner Hepşen'e çevredekiler de tepki gösterdi. Yaşanan arbedede tekme atan Hepşen, bir polis memurunun bileğinin kırılmasına neden oldu. 'Polise mukavemet'ten gözaltına alınıp, sorgusunun ardından mahkemeye çakıralan Hepşen, tutuklanarak cezaevine gönderildi.
KEDİYE ORDUEVİ ÖNÜNDE İŞKENCE ETMİŞTİ
Kamuoyunda büyük tepkiye neden olan ilk olay ise geçen 3 Aralık günü akşam saatlerinde, Erzincan kent merkezindeki subay orduevinde meydana geldi. Hafta sonu çarşı izninden dönen er Taner Hepşen, akşam saatlerinde orduevine döndü. Bir süre sonra nizamiyeye gelen Hepşen, burada yakaladığı yavru kediyi yumruklamaya başladı. Hepşen, ardından çevredeki asker ve sivillerin bakışları arasında kediyi yere fırlatıp, tekmeledi. Güvenlik kameralarınca kaydedilen olay, sosyal medyada büyük tepki çekti. Polisin yakaladığı ve yapılan kontrolünde 2.21 promil alkollü olduğu belirlenen Hepşen, daha sonra teslim edildiği askeri inzibat tarafından gözaltına alındı.
Tepkilerin çığ gibi büyümesinin ardından 4 Aralık'ta Erzincan Adliyesi'ne çıkarılan Hepşen, kendisinin de askerden önce İstanbul'daki evinde hayvan beslediğini söylemiş, nişanlısından ayrıldığı için bunalıma girdiğini belirtmişti. Hafta sonu izninde de aldığı alkolün etkisi ile yaptıklarını hatırlamadığını öne süren Hepşen, savcılık sorgusunun ardından mahkemeye sevk edildi. Hepşen, TCK 151/2 maddesi uyarınca 'mala zarar verme' suçundan adli kontrol kararı ile serbest bırakıldı. Mahkeme, Hepşen'in, bulunduğu yerde, bir sabah, bir akşam olmak üzere günde iki kez kolluk kuvvetlerine imza verme koşulu getirilmişti.
Taner Hepşen'e, döndüğü birliğinde, TSK Disiplin Kanunu kapsamında 12 gün hizmetten men ve oda hapsi cezası verildi. Ceza aldığı gün askerlik görevi sona eren Hepşen, 12 günlük hizmetten men cezası aldığı için terhis olamamıştı.
Oda hapsinin sona ermesinin ardından terhis edilen Hepşen, bu kez polisin parmağını kırınca cezaevine girmekten kurtulamadı.

FOTOĞRAFLI

ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS