eskişehir haberleri

Eskişehir'de otobüs şoförleri ve yolculara broşürlü uyarı

Eskişehir'de otobüs şoförleri ve yolculara broşürlü uyarı

Hakan TÜRKTAN/ESKİŞEHİR, (DHA)- ESKİŞEHİR'de polis ekipleri, Ramazan Bayramı öncesi otogar çıkışında yolcu otobüsü şoförlerini trafik kurallarına uymaları konusunda uyararak, broşür dağıttı.
İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, bayram öncesi trafik denetimlerini artırdı. Ekipler, bu kapsamda Eskişehir Otogarı çıkışında otobüsleri durdurup, şoförleri ve yolcuları trafik kurallarına uymaları konusunda uyardı. Şoförlerden, yorgun ve uykusuz yola çıkmamaları, direksiyon başında cep telefonu ile konuşmamaları, hız yapmamaları istendi. Yolcular da emniyet kemerlerini takmaları ve kurullara uymadığı takdirde şoförü uyarmaları konusunda uyarıldı. Şoför ve yolculara, seyehat boyunca uymaları gereken kuralları içeren broşürler de dağıtıldı.
İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürü Recai Öz, bayram öncesi artan trafik yoğunluğuna karşı denetimlerini sıklaştırdıklarını söyleyerek şöyle konuştu:
"Otogar çıkışlarında şoförlerimizi ve yolcularımızı uyarıyoruz. Can, mal ve seyehat güvenliğini sağlamak amacıyla bayram tatili süresince eğitim ve denetim faaliyetlerimiz devam edecektir. Otogardan çıkacak otobüs sürücüsü ve yolcularına hem bilgilendirme yapıyoruz hem de el broşürü dağıtıyoruz. Sürücülerimizin ve yolcularımızın güvenli bir şekilde yolculuk yapmalarını sağlayacağız. Bu tedbirlerimiz bayram süresince devam edecek."


 

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS