yurttan haberler haberleri

Fırat Üniversitesi Reklam Atölyesi'nde öğrencilere reklamcılık anlatıldı

Gerçekleştirdiği akademik ve mesleki eğitimler ile adından sıkça söz ettiren Fırat Üniversitesi, İletişim Fakültesi öğrencilerinin mesleki gelişimleri açısından önemli bir buluşmaya ev sahipliği yaptı. Türkiye’nin en önemli reklam prodüksiyon firmalarından biri olan Autonomy şirketinin iki önemli ismi Uygar Kutlu ve Mustafa Şafak Sezgin, Fırat Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri ile bir Reklam Atölyesi için bir araya geldi. Fırat Üniversitesi İletişim Fakültesinden mezun öğrenciler tarafından kurulan ve Elazığ’da faaliyet gösteren Parbas Prodüksiyon’un da katkıları ile gerçekleştirilen etkinlikte öğrenciler, profesyonel manada bir reklam fikri geliştirilmesi ve prodüksiyon aşamalarının nasıl gerçekleştiğini birinci ağızdan dinleme imkanı buldu. 

Prof. Dr. Mustafa Temizer Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen etkinlikte, sektörde önemli bir tecrübeye sahip olan Kutlu ve Sezgin, İletişim Fakültesi öğrencilerinin kendi hazırladıkları reklam senaryolarını da tek tek değerlendirerek, fikirlerini nasıl geliştirebilecekleri konusunda tecrübelerini öğrenciler ile paylaştı. 

Aynı zamanda Elazığ’da çekimlerine başlanan bir internet dizisinin çekimlerine de katılan Yapımcı Sezgin, Elazığ’daki programlarından duyduğu memnuniyet dile getirdi: “Elazığ’a ilk kez geliyoruz, inşallah bundan sonra farklı etkinliklerde yine burada oluruz. Bugün çok hevesli bir grup arkadaş ile çalışma imkanı bulduk. Umuyorum ki onlar için de verimli bir çalışma olmuştur. İnşallah bu ilgilerini kaybetmeden, sürekli kendilerini geliştirerek hedefledikleri yerlere ulaşırlar.”

Çekimlerine başlanan Az Farkla Dışarı dizisi hakkında da konuşan Sezgin, dizinin Elazığ’ın sektördeki konumunu değiştirebilecek potansiyelde olduğunu ifade etti: “Daha önce farklı bir proje vesilesi ile tanıştığımız arkadaşlarımız Elazığ için önemli bir işe girişmiş. Özellikle internet mecrası dizi sektöründe ezberleri bozacak işler yapılabilmesine imkan sağlıyor. Biz de elimizden geldiğince böyle bir projeye destek vermek istedik, ilk gün çekimlerinde yanlarında olduk. Elazığ için önemli bir iş. Dizi sektörünün büyük bölümü İstanbul’da bulunuyor, Anadolu’da yapılacak işlerde Elazığ’ın öncelikli bir yere sahip olabilmesini ya da en azından herhangi bir dizi veya sinema filmi projesinin Elazığ’da rahatlıkla çekilebileceğini ispatlaması açısından, sektördeki yapımcılar için ciddi bir kanıt olacaktır.
 Bakalım biz de merakla bekliyoruz, zaten tür olarak absürd komedi çok fazla denenmiş değil ülkemizde, ekibin önemli bir bölümü de zaten iletişim fakültesi öğrencilerinden oluşuyor onların deneyim kazanması açısından da önemli, inşallah herkes için çok pozitif bir etki yaratacak diye umuyoruz.”

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS