İslahiye'de market denetimi

İslahiye'de market denetimi

GAZİANTEP'in islahiye ilçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile zabıta ekipleri işbirliğiyle marketlerde fiyat etiketi denetimlerini sürdürüyor.

Kadir ÇELİK/ İSLAHİYE (Gaziantep), (DHA)- GAZİANTEP'in islahiye ilçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile zabıta ekipleri işbirliğiyle marketlerde fiyat etiketi denetimlerini sürdürüyor.
İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Zabıta Müdürlüğü ekipleri işbirliğiyle, halkın suni fiyat artışları, etiket uygulamaları, son kullanma tarihi geçmiş ürünleriyle karşı karşıya kalmalarını önlemek amacıyla market ve alışveriş merkezleri denetimleri sürüyor. Ekipler özellikle suni fiyat artışları, etiket uygulamaları incelenirken, ruhsat ve hijyen konusunda iş yeri sahiplerini uyardı. Kurallara uymayan ve eksiklikleri olan işletmeler ikaz edilerek, sonraki denetimlerde aynı eksikliklerle karşılaşılması halinde gerekli cezai işlemlerin yapılacağı uyarısı yapıldı. Denetimlerde son kullanma tarihi geçmiş olmasına rağmen rafta bulunan ürünlere el konularak yasal işlem başlatıldı. El konulan yüzlerce çeşit ürün, zabıta ekipleri tarafından kent çöplüğünde yakılarak imha edildi.
FOTOĞRAFLI

ilgili haberler

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS