Oğuzeli'nde, 25 Aralık koşusu

Oğuzeli'nde, 25 Aralık koşusu

GAZİANTEP'in Oğuzeli ilçesinde, kentin düşman işgalinden kurtuluşunun 96'ncı yıl dönümü nedeniyle ‘25 Aralık Mücadele Koşusu’ düzenlendi.

GAZİANTEP, (DHA) - GAZİANTEP'in Oğuzeli ilçesinde, kentin düşman işgalinden kurtuluşunun 96'ncı yıl dönümü nedeniyle ‘25 Aralık Mücadele Koşusu’ düzenlendi.


Oğuzeli Belediyesi’nin düzenlediği koşuya ilgi yoğun oldu. Küçük, Yıldız ve Genç kategorisinde düzenlenen ve Karpuzatan bölgesinden başlayan koşular Oğuzeli Belediyesi önünde son buldu. Koşuda dereceye giren sporculara ödül ve hediyelerini Oğuzeli Kaymakamı Rızvan Eroğlu, Oğuzeli Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç, Oğuzeli Jandarma Komutanı Yunus Göl, İlçe Emniyet Müdürü Vekili Şefik Işık, Oğuzeli Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Çıldır, Oğuzeli Belediyesi Meclis Üyesi Mehmet Salim Uğur tarafından verildi.


Koşu sonrası yaptığı açıklamada 96 yıl önce atalar tarafından büyük bir miras bırakıldığını vurgulayan Oğuzeli Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç, “Bize bırakılan mirasın emanetçisi ve koruyucusuyuz. Gaziantep Savunması eşine tarihte bir daha rastlanmayan bir destandır. Bu şanlı savunma, yalnız Gazianteplilerin değil, bütün insanlık dünyasının hayret, takdir ve hürmetini kazanmıştır. Bu büyük zaferin 96. Yıldönümünde tüm şehitlerimizi bir kez daha saygıyla ve minnetle anıyorum. Gaziantep’in düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yıl dönümü münasebeti ile düzenlemiş olduğumuz 25 Aralık Mücadele koşusunda mücadele eden ve dereceye giren tüm sporcularımızı tüm kalbimle tebrik ediyorum" diye konuştu.


FOTOĞRAFLI


 


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS