gaziantep haberleri

Rektör Dağlı'dan bayram mesajı

Rektör Dağlı'dan bayram mesajı

GAZİANTEP, (DHA)- SANKO Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Güner Dağlı, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak, “Bayramlar hoşgörü, birlik ve beraberlik için bir çağrıdır” dedi.
Prof. Dr. Dağlı, “Manevi duyguların yoğun yaşandığı, insanların maddi ve manevi paylaşımlarda bulunduğu Ramazan Ayı’nın akabindeki bayram da yine bu duygularla kutlanmalıdır” ifadelerine yer verdi. “Bayramlar yaşantımızın her döneminde var olan ancak bizleri farklı etkileyen günlerdir. İlerleyen yaşlar bizlere bayramların toplum olarak manevi gücünü daha fazla hissettiriyor” diyen Prof. Dr. Dağlı, şöyle devam etti: 
“Ailelerin bir araya gelerek kucaklaştığı bayramlarda özellikle ikramlar ön plana çıkıyor. Ramazan Ayı boyunca değişen beslenme alışkanlığı, bayramda ikram edilen tatlı ve ağır gıdalarla, bayram coşkusu yaşamanıza engel olmasın. Bayram kutlaması geleneğinin önemini gençlere uygulayarak anlatmalı ve benimsetmeliyiz. Üniversitemizde karşılıklı hoşgörü, birlik ve beraberlik için de başarılı bir akademik yılı daha tamamlarken, bayramı da aynı coşkuyla karşılıyoruz. Toplum olarak aynı duygularla nice bayramları kutlamak dileğiyle. Bayramınız kutlu olsun.”

Yasal Bilgilendirme
{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS