BM Koordinatöründen Vali Ata'ya ziyaret

BM Koordinatöründen Vali Ata'ya ziyaret

BİRLEŞMİŞ Milletler (BM) Mukim Koordinatörü İrena Vojackova Sollorano ve beraberindeki heyet Hatay Valisi Erdal Ata’yı ziyaret etti.

 


Ramazan ÇELİK/HATAY, (DHA)-BİRLEŞMİŞ Milletler (BM) Mukim Koordinatörü İrena Vojackova Sollorano ve beraberindeki heyet Hatay Valisi Erdal Ata’yı ziyaret etti.


Valilik makamında gerçekleşen ziyarete Vali Yardımcısı Mahmut Hersanlıoğlu, GAP İdaresi Bölge Başkan Yardımcısı Mehmet Açıkgöz’de eşlik etti. Vali Ata, Hatay’ın, eski çağlarından beri insanların huzur içinde yaşadığı bir kent olduğunu, bütün inanç, kültür ve medeniyetlerin buradan geçtiğini, farklılıklarımızı zenginlik olarak gördüğünü, bunun neticesinde Suriyeli misafirlerimizi medeniyetlerin beşiği olan ilimizde ağırlamanın daha anlamlı olduğunu söyledi.  Daha sonra konuklarıyla Hatay'da misafir edilen Suriyeli vatandaşlar hakkında  görüş alışverişinde bulundu. Hatay’da bulunmanın kendisi için bir ayrıcalık olduğunu belirten Koordinatör İrena Vojackova Sollorano  yaptıkları çalışmalar hakkında Vali Ata’ya bilgi verdi ve nazik kabulünden dolayı teşekkür etti.


 FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS