İSTE'de klasik müzik konseri

İSTE'de klasik müzik konseri

İSKENDERUN Teknik Üniversitesi (İSTE) Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuvarı öğretim görevlileri ve öğrencilerinden oluşan Klasik Müzik Orkestrası, Hataylılara muhteşem bir yeni yıl konseri sundu.

Ufuk AKTUĞ/İSKENDERUN(Hatay),(DHA)- İSKENDERUN Teknik Üniversitesi (İSTE) Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuvarı öğretim görevlileri ve öğrencilerinden oluşan Klasik Müzik Orkestrası, Hataylılara muhteşem bir yeni yıl konseri sundu.

İSTE Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuvarı’nda okuyan ve çalışan öğrenci ve öğretim görevlilerinden oluşan Filarmoni Orkestrası, Öğretim Görevlisi Valentin Trofimov şefliğinde dinleyicilere unutulmaz bir müzik ziyafeti sundu. Konsere katılan İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli, Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Tosyalı, Ekinciler Holding Yönetim Kurulu Üyesi Recep Ekinci, akademik ve idari personel, öğrenciler ve toplumun her kesiminden dinleyiciler unutulmaz bir müzik gecesi yaşadılar. İSTE Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuvarı Öğretim Görevlisi ve Orkestra Şefi Valentin Trofimov’un bestelediği ‘Hatay’ın Rüzgârı’ adlı eser beğenildi. Maurice Ravel’in ‘Bolero’ adlı bestesi de ayakta alkışlandı.


FOTOĞRAFLI


 


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS