hatay haberleri

İTSO Karadeniz Odaları ile kardeş oldu

İTSO Karadeniz Odaları ile kardeş oldu

Ufuk AKTUĞ/İSKENDERUN(Hatay),(DHA)-İSKENDERUN Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, Ordu Ticaret ve Sanayi Odası, Giresun Ticaret ve Sanayi Odası ve Trabzon Ticaret ve Sanayi Odasıyla, İTSO arasında yapılan oda protokolü ile kardeş oda olduklarını söyledi.
İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, Oda da yaptığı toplantıda, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından, Türk Oda Borsa Sisteminin iş dünyası nezdinde saygınlığının artırılması ve hizmet kalitesinin iyileştirilmesi amacıyla Avrupa Oda Borsa Sistemi’ne uyumlu hale getirilmesi için bazı çalışmalar yapıldığına belirtti. Yılmaz, "Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından yapılan bu çalışma akreditasyon sistemi olarak tanımlanmış olup bu çalışmayla odaların gelişimine katkı sağlanması hedeflenmiştir. 2012 yılında, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde yürütülen tüm işlemler akreditasyon sistemine uyumlu hale getirilmiş, odamız akredite olarak 5 yıldızlı hizmet verdiğini belgelemiştir"dedi. Ordu, Giresun ve Trabzon Ticaret ve Sanayi Odalarına düzenledikleri ziyaretlerde oda protokolleri imzalandığını anlatan Yılmaz şunları söyledi:
"Kardeş odalarımızla ortak paydada buluştuğumuz, yapımı halen devam eden, Karadeniz-Akdeniz Bölünmüş Yol Projesini de yakından takip etmekteyiz. Ordu’dan başlayıp, Hatay’a gelen bu hattın tamamlanmasının ardından Akdeniz’deki illerimiz Karadeniz’deki illerimize ve Kuzey-İskandinav ülkelerine erişimde nakliye maliyetleri açısından önemli bir avantaj sağlamış olacaktır. Aynı şekilde Karadeniz’deki illerimizin de, hem Akdeniz’e hem de İskenderun Limanı üzerinden Ortadoğu ve Kuzey Afrika ülkelerine ulaşımda, ciddi bir lojistik avantaja sahip olacağını düşünüyoruz. Ülkemizin en kuzeyi ile en güneyi arasında oluşturduğumuz bu köprünün, tüm üyelerimize, bölgemize ve ülkemize faydalı olmasını diliyorum."

Yasal Bilgilendirme
{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS