Öğretmenler Tarihi Mekanda

Öğretmenler Tarihi Mekanda

Milli Eğitim Bakanlığınca Türkiye’de 6 pilot ilde uygulanacak olan 'Öğretmenler Tarihi Mekânda Buluşuyor' projesi Hatay'ın Belen ilçesinde gerçekleştirildi.

Ufuk AKTUĞ/ BELEN(Hatay),(DHA)-Milli Eğitim Bakanlığınca Türkiye’de 6 pilot ilde uygulanacak olan 'Öğretmenler Tarihi Mekânda Buluşuyor' projesi Hatay'ın Belen ilçesinde gerçekleştirildi.

Milli Eğitim Bakanlığınca 24 Kasım Öğretmen Günü dolayısıyla ülke genelinde 6 pilot ilde uygulanacak olan 'Öğretmenler Tarihi Mekânda Buluşuyor' projesi 21 Kasım’da Belen’de Kanuni Sultan Süleyman Kervansarayı’nda Belen İlçe Milli Eğitim, Belen Belediyesi ve Belen Kaymakamlığı işbirliğinde gerçekleştirildi.

Programa Belen Kaymakamı Hayrettin Baskın,  Belediye Başkan Yardımcısı Uğur Kurt, Belen Milli Eğitim Müdürü Bekir Şahan, siyasi partitTemsilcileri, belediye meclis üyeleri ve çok sayıda öğretmen ve vatandaşlar katıldı.

Bahçeşehir Kolejinin öğretmenleri tarafından hazırlanan müzik dinletisiyle başlayan program İlçe genelinde dereceye giren öğretmen ve öğrencilerin resim sergilerinin gezilmesiyle devam etti. Serginin ardından konuşan Belen Kaymakamı Hayrettin Baskın, "Öğretmenlik mesleğinin kutsallığına dikkat çekerek, eğitim hizmetinin saygıdeğer icraatçıları öğretmenlerimiz çocuklarımıza doğru eğitim vererek onları vatana millete hayırlı olmalarını sağlıyorsunuz. Bir milletin yükselmesi hiç şüphe yok ki o insanların eğitim düzeyiyle anlaşılır. Geleceğin asıl sahibi olan gençlerin kendilerini bulduğu hayat yolunda ışık olan öğretmenlerimize teşekkür ederek 24 Kasım Öğretmenler Günlerini tebrik etti"

Kanuni Sultan Süleyman Kervansarayı’nda düzenlenen programın ardından Belen Belediyesi tarafından İlçe de görev yapan tüm öğretmenler yemekte bir araya geldi.

FOTOĞRAFLI

 

 

 

 

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
 
LG
MD
SM
XS