Isparta'da 29 Ekim coşkuyla kutlandı

Isparta'da 29 Ekim coşkuyla kutlandı

  Ali ÇEVİKBAŞ/ISPARTA, (DHA) - ISPARTA'da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı törenle kutlandı. Isparta'da 29 Ekim kutlamaları kapsamında 15 Temmuz Cumhuriyet ve

 

Ali ÇEVİKBAŞ/ISPARTA, (DHA) - ISPARTA'da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı törenle kutlandı.

Isparta'da 29 Ekim kutlamaları kapsamında 15 Temmuz Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanı'nda tören düzenlendi. Törene Vali Şehmus Günaydın, Garnizon Komutanı Piyade Komando Albay Bilgin Çetinbağ, Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, Ak Parti Milletvekili Mehmet Uğur Gökgöz, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Kemal Çokdinç, protokol üyeleri, vatandaş ve öğrenciler katıldı.

Tören, Vali Şehmus Günaydın, Garnizon Komutanı Piyade Komando Albay Bilgin Çetinbağ ve Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın'ın törene katılanlar ile vatandaşın bayramını kutlamasıyla başladı. Daha sonra saygı duruşunda bulunularak, İstiklal Marşı okundu. Öğrencilerin günün anlam ve önemine ilişkin şiirleri okumasıyla devam eden törende düzenlenen yarışmalarda dereceye giren sporculara da ödülleri takdim edildi.

Günün anlam ve önemini belirten konuşma Vali Şehmus Günaydın tarafından yapıldı. Vali Günaydın, "Cumhuriyetin kurulmasından günümüze kadar birçok alanda önemli başarılara imza atıldı. Hedefleri gerçekleştirmek için her gün bu başarıları daha üst noktalara taşımak hepimizin en önemli görevidir. Bu görevi en güzel ve verimli bir şekilde gerçekleştirmek için 15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra birbirimizi seveceğiz, kenetleneceğiz, üreteceğiz, çalışacağız ve daha fazla ihracat yapıp, istihdam oluşturacağız. Bunları sürdürülebilir kılıp, devam ettirdiğimizde önümüze çıkan engelleri anlamsız ve önemsiz kılacağız. Devletimiz her zaman dünyada örnek gösterilen ülke olmaya devam edecektir. Burada bize düşen görev, Malazgirt'te, Miryokefalon'da, Çanakkale'de, Sakarya'da, Dumlupınar'da 15 Temmuz'da nasıl ki bunlara hak ettikleri dersi verdik, bundan sonra da aynı inanç ve kararlılıkla mücadele azim ve kararlığımızı canlı ve güçlü tutmaktır" dedi.

VALİ GÜNAYDIN VEDA ETTİ

Son çıkan Valiler Kararnamesiyle Kayseri Valiliği görevine atanan Vali Şehmus Günaydın, Ispartalılara da veda etti. Kayseri'de hizmetlere devam edeceklerini kaydeden Günaydın, "Ispartalı hemşehrilerimiz şunu çok iyi bilsin ki kapılarını çalabilecek, rahatlıkla gelebilecek bir evleri var. Bu duygu ve düşüncelerle hepinize arz-ı veda ediyor ve haklarınızı da helal etmenizi istiyorum" diye konuştu.

Son olarak geçit töreni yapıldı. Törene katılan vatandaşlar geçit töreni sırasında alkışlarla asker ve öğrencilere destek verdi. Tören geçişinde vatandaşlara gül suyu da sıkıldı.

FOTOĞRAFLI

ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
 
LG
MD
SM
XS