Vali Günaydın ilk ders zilini çaldı

Vali Günaydın ilk ders zilini çaldı

ISPARTA Valisi Şehmus Günaydın, yeni eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte Gazi İlkokulu'nda düzenlenen törende ilk ders zilini çaldı.

 

Ali ÇEVİKBAŞ/ISPARTA, (DHA) - ISPARTA Valisi Şehmus Günaydın, yeni eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte Gazi İlkokulu'nda düzenlenen törende ilk ders zilini çaldı. Vali Günaydın ardından okulun kantinini denetledi.
Isparta'da yeni eğitim öğretim yılı başladı. 454 okulda 81 bin 607 öğrenci ders başı yaptı. Yapımı tamamlanan ve bu yıl hizmete giren Anadolu Mahallesi'ndeki Gazi İlkokulu bahçesinde tören düzenlendi. Törene Vali Şehmus Günaydın, Milli Eğitim Müdürü Ahmet Yıldırım, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Yakup Kütük, öğretmenler, öğrenciler ve velileri katıldı.
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Milli Eğitim Müdürü Ahmet Yıldırım, günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yaptı.
Vali Şehmus Günaydın, "Bu mutlu günde geleceğimizin teminatı çocuklarımızla olmaktan çok mutluyum. Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün bizlere gösterdiği hedefe ulaşmak için eğitime önem vermemiz gerekiyor. Dünyada güçlü ülkelerle rekabet etmek için eğitime yönelmeliyiz. Genel bütçede en büyük pay eğitime aktarılıyor. Devletimizin ve hükümetimizin eğitime olan yatırımları ortadadır. Öğrencilerimizin de çok çalışması gerekiyor. Büyüklerimizin bize gösterdiği hedeflere yürümeliyiz" dedi.
Vali Günaydın'ın konuşmasının ardından 4B sınıfı öğrencisi Ecenaz Göktem, 'Öğretmenim' adlı şiiri okudu. Ayrıca okulunun 4. sınıf öğrencileri İlköğretim Haftası dolayısıyla oratoryo, Hızırbey Ortaokulu halk oyunları ekibi de gösteri sundu.
Vali Günaydın ilk ders zilini çaldıktan sonra protokol üyeleriyle okul bahçesini gezdi. Okuldaki kantini de denetleyen Günaydın, çocuklara sağlıklı gıdalar satılması yönünde uyarılarda bulundu. Obeziteyle mücadele ettiklerini de hatırlatan Vali Günaydın, "Bu açıdan Milli Eğitim Bakanlığı'nın hazırlamış olduğu listelerdeki yiyecek ve içecekleri satın. İlgili kurumlarımızda okul kantinlerimizde sıkı bir denetim yapacak. Hijyene dikkat edin" diyerek uyarılarda bulundu.
Vali Günaydın son olarak sınıflarda öğrencilerle buluşarak onlarda sohbet etti. 

FOTOĞRAFLI

ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS