9 aylık piyanist İtalya'da ikinci oldu

9 aylık piyanist İtalya'da ikinci oldu

9 aylık piyanist İtalya'da ikinci oldu İZMİR'de yaşayan ve geçen eylül ayında piyano çalmaya başlayan ilkokul ikinci sınıf öğrencisi Müge Armağan, İtalya'da düzenlenen 'Dinu Lipatti Uluslararası Gençler Müzik Yarışması'nda babasının sevdiği şarkıyı çalarak ikinci oldu.

9 aylık piyanist İtalya'da ikinci oldu


İZMİR'de yaşayan ve geçen eylül ayında piyano çalmaya başlayan ilkokul ikinci sınıf öğrencisi Müge Armağan, İtalya'da düzenlenen 'Dinu Lipatti Uluslararası Gençler Müzik Yarışması'nda babasının sevdiği şarkıyı çalarak ikinci oldu.


Piyano çalmaya başlayalı 9 ay olan ve teneffüslerini okul fuayesindeki piyanonun başında geçiren, Karşıyaka'daki özel bir okulun ikinci sınıf öğrencisi Müge Armağan, her yıl İtalya'nın San Gemini kasabasında düzenlenen ve başta İtalya olmak üzere Fransa, Almanya ile Rusya'dan pek çok genç sanatçının katıldığı 'Dinu Lipatti Uluslararası Gençler Müzik Yarışması'nda ikinciliği elde etti. Yarışmaya giderken ikinci olmak için dua ettiğini belirten Müge, "Birinci olmak için çok çabalarsam hata yapabileceğimi düşündüm ve bu yüzden uçakta hep ikinci olmak için dua ettim" dedi.


Daha önce hiç yarışmaya katılmadığını anlatan Müge Armağan, "İtalya'daki yarışmada İzmir'den beraber gittiğim iki arkadaşımın dışında herkes yabancıydı. Hep kuyruklu piyano çalmak istiyordum. Yarışmada kuyruklu piyano ile başta babamın en çok sevdiği Beethoven'ın bir eseri olmak üzere dört ayrı şarkı çaldım. Bütün bunlar beni heyecanlandırdı ama en çok yarışma sonunda adım açıklanınca herkesin benim fotoğrafımı çekmesi heyecanlandırdı" diye konuştu. Kedileri çok sevdiğini sözlerine ekleyen Armağan, "Yarışmaya gitmeden önce annemle babam kazanırsam eve kedi alacaklarına söz verdiler. Şimdi de heyecanla yavru kedinin doğmasını bekliyorum" dedi.


"PİYANONUN SESİ ÇOK GÜZEL"


Piyano çalmaya 9 ay önce başladığını belirten Armağan, "Her teneffüs ve öğlen arasında vaktimi okuldaki piyanonun başında geçiriyorum. Pazarları da kursa gidiyorum. Piyano çalınca kulağıma çok güzel sesler geliyor, rahatlıyorum. Bundan sonra da piyano çalmaya devam edeceğim" diye konuştu.


İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAFLI


 


 


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS