Afişleri çöpe atılan Dağ: Siyasi baskı var (2)

Afişleri çöpe atılan Dağ: Siyasi baskı var (2)

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NDEN DAĞ'A JET YANIT İzmir Büyükşehir Belediyesi, yaptığı yazılı açıklamada Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ'ın iddiasına yanıt verdi.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NDEN DAĞ'A JET YANIT


İzmir Büyükşehir Belediyesi, yaptığı yazılı açıklamada Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ'ın iddiasına yanıt verdi. Belediye, şöyle dedi:


"Belediyemiz, seçim dönemlerinde tüm siyasi partilerin propaganda çalışmalarına maksimum toleransla yaklaşmış ve yaklaşmaya da devam etmektedir. Herhangi bir siyasi partinin afiş ya da pankartlarının toplatılmasına ilişkin ilgili birimlerimize verdiğimiz bir talimat olmadığı gibi, bu tür yaklaşımların İzmir'deki demokratik ruh ve hoşgörü iklimine asla yakışmadığını da çok iyi bilmekteyiz. Büyükşehir Belediyesi olarak baskıların değil özgürlüğün tarafındayız. Bu işin  sorumlularının bir an önce bulunması, bizim de en büyük dileğimizdir."


Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, seçim kurullarının yazılı talimatıyla toplanması gereken afiş ve pankartların ise asla çöpe atılmadığını bilgisini de paylaştı.


İZMİR, (DHA)


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS