AK Parti İzmir Milletvekili Adayı Kırkpınar'a hemşehrilerinden destek

AK Parti İzmir Milletvekili Adayı Kırkpınar'a hemşehrilerinden destek

İZMİR başta olmak üzere Ege Bölgesi'nde yaşayan Erzurumlular'ın kurduğu federasyon, dernek, vakıf ve hemşehri toplulukları, aslen Erzurumlu olan AK Parti İzmir 2.

İZMİR başta olmak üzere Ege Bölgesi'nde yaşayan Erzurumlular'ın kurduğu federasyon, dernek, vakıf ve hemşehri toplulukları, aslen Erzurumlu olan


AK Parti İzmir 2. Bölge 4. sıra Milletvekili Adayı Yaşar Kırkpınar'a 24 Haziran'daki seçimlerde tam destek vereceklerini açıkladı.


Ege Bölgesi Erzurum Dernekleri Federasyonu tarafından Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu'nun ev sahipliğinde iftar programı düzenlendi. Programa Ege Bölgesi Erzurum Dernekleri Federasyonu çatısı altında bulunan İzmir, Manisa ve Aydın başta olmak üzere çeşitli illerdeki Erzurum dernekleri, hemşehri toplulukları, siyasi parti temsilcileri, bürokratlar ve çok sayıda davetli katıldı. Ege Bölgesi'nde yaşayan Erzurumlular, hemşehrileri olan AK Parti Milletvekili Adayı Yaşar Kırkpınar'a destek verdiklerini, aday listesinde seçilebilir bir yerde olmasının da kendileri için umut verici olduğu dile getirildi.


Programa katılanlar adına konuşma yapan Ege Bölgesi Erzurum Dernekleri Federasyonu Başkanı Muzaffer Okumuş, Kırkpınar'ın Ege'deki Erzurumlular'ın Meclis'te temsil edilecek olmasının kendileri için çok anlamlı olduğuna dikkat çekip, "Milletvekili aday arkadaşımız Aşkaleli olup Erzurumlu bir ailenin çocuğu. İçimizden biri. Bugün burada bu sofranın anlamlı olmasının birinci sebebi yola çıkarken de bizimle istişare eden ve bütün Ege'de bulunan Dadaşlar'ın kendisinin destekçisi olduğu milletvekili adayı arkadaşımız Yaşar Kırkpınar için toplanmış bulunmamızdır. Bizlerde bütün gücümüzle hemşehrimizi destekleyip kendisi için çalışacağız" dedi.


Ege Bölgesi'nde yaşayan Erzurumluların kendisine destek vermek için bir araya gelmelerinden duyduğu memnuniyeti dile getiren AK Parti İzmir Milletvekili Adayı Yaşar Kırkpınar, "Böyle kocaman bir aileye mensup olmaktan ve böyle bir aile ile aynı çatı altında bulunmaktan, ülkeme, bayrağıma ve milletime sizlerle birlikte hizmet ediyor olmaktan duyduğum onur ve gururu sizlerin huzurunda bir kere daha ifade etmek istiyorum. Bugün burada ülkemizin geleceği için istişare yapmak üzere toplandık. Daha şimdiden parlamentoda bulunmamız halinde sizlerin sorumluluğu olan o ağırlığı üzerimde hissetmeye başladım. Bugüne kadar İzmir ve Ege Bölgesi'nde Erzurumlular'ın partimizde temsiliyeti yoktu. Biz Erzurumlular olarak bu algının kırılması noktasında hareket ettik. Nihayetinde Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız'ın takdirleri ile İzmir'den Erzurumlu bir kardeşiniz aday gösterildi. AK Parti İzmir milletvekili adayı olarak, gerek siz aziz hemşehrilerimden, gerekse davamıza gönül verenlere 24 Haziran'da bizleri destekleyecekleri için müteşekkir olduğumu ifade ediyor, şükranlarımı sunuyorum" diye konuştu.


KEMALPAŞA (İzmir), (DHA)


FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS