APİKAM söyleşilerinde 'İzmir masalı' anlatılacak

APİKAM söyleşilerinde 'İzmir masalı' anlatılacak

İZMİR Belediyesi'nin kuruluşunun 150. yılı kapsamında kent kültürünü ve tarihini konu alan söyleşilere evsahipliği yapan Ahmet Piriştina Kent Arşivi ve Müz

İZMİR Belediyesi'nin kuruluşunun 150. yılı kapsamında kent kültürünü ve tarihini konu alan söyleşilere evsahipliği yapan Ahmet Piriştina Kent Arşivi ve Müzesi (APİKAM), yaz bahçesi etkinliklerini, 'Uluslararası Masal Anlatıcılığı' sertifikasına sahip Sıla Topçam'ın  anlatacağı 'Bir İzmir Masalı' ile sonlandıracak.

İzmir belediyeciliğinin 150. yılı olması nedeniyle bu yıl kent kültürü ve tarihine ilişkin çalışmalarını yoğunlaştıran Ahmet Piriştina Kent Arşivi ve Müzesi, yaz ayları boyunca 15 günde bir salı günleri gerçekleştirdiği söyleşilere, 28 Ağustos Salı günü saat 20.30'da başlayacak etkinlikle veda edecek. Programda masal anlatıcısı ve tiyatrocusu Sıla Topçam 'Bir İzmir Masalı' anlatacak.

Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Oyunculuk Bölümü'nü bitiren Sıla Topçam, Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü'nde yüksek lisans programında,'Masal Anlatıcılığı Eğitimi' tez çalışmalarına devam ediyor. 'Uluslararası Masal Anlatıcılığı' sertifikalı, tiyatro geçmişiyle masal anlatıcılığını harmanlamış ve kendine özgü ifade biçimini oluşturmuş sanatçıya söyleşide mandolinle Elif Özbinet eşlik edecek.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAFLI

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS