BELGEM’den kırsal mahallelere eğitim desteği

BELGEM’den kırsal mahallelere eğitim desteği

BORNOVA Belediyesi Gençlik ve Eğitim Merkezi (BELGEM) verdiği eğitim desteğini kırsal mahallelere de ulaştırıyor.

BORNOVA Belediyesi Gençlik ve Eğitim Merkezi (BELGEM) verdiği eğitim desteğini kırsal mahallelere de ulaştırıyor. Eğridere Mahallesi’nde çocukların rehberlik hizmetlerini yaşadıkları yerde alabilmeleri için çalışmalar başlatıldı. Ayrıca İngilizce kursu, akıl oyunları, dil etkinlikleri ile çocukların nitelikli ve keyifli zaman geçirmeleri sağlanıyor.


Her yıl 6 bin 250 öğrenciye lise ve üniversiteye hazırlık ve ders desteği veren Bornova Belediyesi Gençlik ve Eğitim Merkezi’nde, yaz boyunca da 2018-2019 eğitim dönemi hazırlıklarını da sürdürüyor. Bornova Belediyesi Eğridere Mahallesi Muhtarı Hüseyin Şeker’in talebi üzerine çocukların yaz aylarında zamanlarını daha verimli geçirmelerini sağlamak için rehberlik çalışmalarına başlandı. Mahalle muhtarının talebi üzerine BELGEM yönetici ve öğretmenleri Eğridere'yi ziyaret ederek 8-15 yaş arası çocuklarla görüşmeler yaptı. Yapılan çalışma ve değerlendirmeler sonunda  çocukların eğitim-öğretim hayatına ve hayata hazırlanmalarında öncelikle rehberlik  hizmetine ihtiyaçları olduğu sonucuna varıldı. Mahallede bulunan belediye binası uygun görülerek çalışmalar başlatıldı.


MUHTARDAN TEŞEKKÜR


Çocukların çok mutlu olduğunu ifade eden Eğridere Mahallesi Muhtarı Hüseyin Şeker, "Köyümüzün çocuklarının eğitim ve öğretim seviyesinin daha iyi olması ve yaz tatillerini değerlendirmeleri için Belediye Başkanımız Olgun Atila’ya talebimizi ilettim. Çok kısa zamanda Belediyemiz dersliğimizi hazırladı ve çocuklarımız eğitime başladı. Böylece çocuklarımıza yaz tatillerinde hem eğlenme hem de öğrenme imkanı sağlanmış oldu. Başkanımız Olgun Atila’ya ve emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum" dedi.


İNGİLİZCE EĞİTİMİ DE VERİLİYOR


Rehberlik çalışmalarının yanı sıra haftanın iki günü İngilizce kursu, akıl oyunları, dil etkinlikleri ile çocukların nitelikli ve keyifli zaman geçirmeleri sağlanıyor. Rehberlik, yabancı dil ve etkinlik çalışmalarından 8-15 yaş arası 30 çocuk yararlanıyor. Yaz aylarında yapılan bu çalışmalar ihtiyaç duyulması durumunda eğitim-öğretim dönemin de devam edecek.


İZMİR, (DHA)


FOTOĞRAFLI


 


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS