Bergama'da Çocuk Kitapları Şenliği

Bergama'da Çocuk Kitapları Şenliği

İZMİR'in Bergama ilçesinde, Belediye, yarıyıl tatilinde çocukları kitap okumaya teşvik etmek için bu yıl 2'incisini düzenleceği Çocuk Kitapları Şenliği'ni 24-28 Ocak tarihleri arasında yapacağını duyurdu.

İZMİR'in Bergama ilçesinde, Belediye, yarıyıl tatilinde çocukları kitap okumaya teşvik etmek için bu yıl 2'incisini düzenleceği Çocuk Kitapları Şenliği'ni 24-28 Ocak tarihleri arasında yapacağını duyurdu. Şenliğin, geçen yıl İzmir'de yaşama veda eden yazar Muzaffer İzgü'nün anısına gerçekleştirileceği bildirildi.


Bergama 2. Çocuk Kitapları Şenliği, 20 farklı etkinlikle düzenlenecek. Etkinliklerden 5'inin Muzaffer İzgü ve kitapları üzerine olacağı şenlikte "Muzaffer İzgü ile Gülümsemek" söyleşisini İzgü'nün oğlu Ahmet Şahin İzgü, İzgü'nün yazar dostları Hüseyin Yurttaş, Mavisel Yener, Yunus Bekir Yurdakul, Aydın İleri katılıp, gülümseten, güldüren anıları anlatacak. Şenlikte ayrıca ocak ayının ilk günlerinde Bergama Belediyesi tarafından çocuklara armağan edilen Muzaffer İzgü kitaplarını okuyan ilkokul ve ortaokul öğrencileri ile 'Yaratıcı Okuma' ve 'Yaratıcı Yazma' atölyeleri gerçekleştirilecek. Atölyeleri İzgü'nün yazar dostları Mavisel Yener ve Yunus Bekir Yurdakul yönetecek. Söyleşiler, şiir dinletileri, masal anlatıları, yaratıcı yazma, okuma, arkeoloji, drama ve sanat atölyeleriyle dolu dolu geçecek çocuk kitapları şenliğinde çocukların tatilin tadına varması sağlanacak.


Bergama Kültür Merkezi (BerKM) fuayesinde açılacak kitap fuarında Türkiye'nin seçkin 50 yayınevinin nitelikli kitapları çocuklarla buluşacak. Söyleşi ve atölyelere katılan çocuklar, yazarlarından imzalı kitap armağanlarıyla dolu bir tatilin tadını çıkaracak. Çocuk şenliğinde Ahmet Şahin İzgü (Ressam), Aydın İleri (Kütüphaneci-Yazar), Aysun Altındağ (Ressam-Yazar), Azime Akbaş Yazıcı (Ressam), Bülent Türkmen (Arkeolog), Ceren Kayar (Tiyatro Oyuncusu), Halim Yazıcı (Şair), Hüseyin Yurttaş (Yazar), Mavisel Yener (Yazar), Nihal Ünver (Editör) ve Yunus Bekir Yurdakul (Yazar) konuk olacak.


Tüm çocukları Kitap Şenliği'ne davet eden Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç, "Çocuklarımızın yarıyıl tatilini dolu dolu, kitap okuyarak, eğlenceli ve keyifli bir şekilde geçirmelerini sağlamak amacıyla bu şenliği düzenliyoruz. Kitap okuma alışkanlığını onların dilinden, hazırladığımız küçük sürprizlerle, atölye ve söyleşilerle anlatacağız" dedi.


BERGAMA (İzmir), (DHA)


FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS