Buca Belediyesi'nden çalışanlarına kreş hizmeti

Buca Belediyesi'nden çalışanlarına kreş hizmeti

BUCA Belediyesi, ilçedeki Pırlanta Merkezleri'ni, belediye personelinin çocuklarına açtı.

BUCA Belediyesi, ilçedeki Pırlanta Merkezleri'ni, belediye personelinin çocuklarına açtı. Belediye personelinin 3-6 yaş grubu çocuklarına ilçe genelindeki 9 Pırlanta Merkezi'nde tam gün ücretsiz kreş hizmeti verilecek.

Buca Belediyesi'nin, kadınların toplumsal yaşamda birey olabilme mücadelelerine destek verip, sosyal yaşamda var olmaları için kurduğu ve bu amaç doğrultusunda 3-6 yaş çocuklarına günde 3 saat süreyle geçici bakım hizmeti verdiği Pırlanta Merkezlerinden belediye çalışanlarının çocukları da kreş olarak yararlanacak. İlçe geneline yayılan toplam 9 Pırlanta Merkezi belediye çalışanlarının 3-6 yaş arası çocuklarına hafta içi tam gün ücretsiz kreş hizmeti verecek. 21 kişilik öğretmen ve yönetici kadrosu ile Şirinyer, Gediz, Çamlıkule, Betontaş, Ufuk, Kozağaç, Yenigün, Bucakoop ve Yeşilbağlar semtlerinde hizmet veren Pırlanta Merkezleri, Belediye çalışanı annelerin ve çocuklarının ufkunu genişletecek.

İlki 2014 yılında kapılarını açan ve sayıları kısa sürede 9'a ulaşan Pırlanta Merkezleri'nde kayıtlı, 4 bin 665 çocuk bulunuyor. Buca Belediyesi, bugüne kadar 11 bin 74 çocuğa ücretsiz geçici bakım hizmeti verdiği Pırlanta Merkezleri sayısını yıl sonuna kadar 10'a yükseltmeyi planlıyor.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAFLI

ilgili haberler

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS