Buca'da kadrolu işçiye yüzde 15 zam

Buca'da kadrolu işçiye yüzde 15 zam

BUCA Belediyesi ile DİSK'e bağlı Genel İş Sendikası 5 No'lu Şube arasında 139 kadrolu işçiyi ilgilendiren toplu iş sözleşmesi imzalandı.

BUCA Belediyesi ile DİSK'e bağlı Genel İş Sendikası 5 No'lu Şube arasında 139 kadrolu işçiyi ilgilendiren toplu iş sözleşmesi imzalandı. 24 ayı kapsayan toplu sözleşmede kadrolu işçilerin çıplak ücretine yüzde 15 zam yapıldı.


Buca Belediyesi ile DİSK'e bağlı Genel İş Sendikası 5 No'lu Şube arasında 139 kadroyu işçiyi ilgilendiren toplu iş sözleşmesi imzalandı. Sözleşme imza törenine Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, DİSK Bölge Temsilcisi Memiş Sarı, CHP Buca İlçe Başkanı Kasım Akdağ, Genel İş Sendikası 5 No'lu Şube Başkanı Ali Haydar Kara, sendika temsilcileri, bürokratlar ve işçiler katıldı. Toplu iş sözleşmesiyle Buca Belediyesi'nde çalışan 139 kadrolu işçinin net ücretlerine yüzde 15 oranında zam yapıldı. Piriştina, "Tüm şartlarımızı zorlayarak işçilerimizin talebini karşılamış olmak başkan olarak bana gurur veriyor. Bu ahenk büyük başarıdır" dedi. DİSK Bölge Temsilcisi Memiş Sarı, Piriştina'nın işçi ve emekçilerin hak mücadelesinde her zaman yanlarında olduğunu belirterek, 'DİSK'in Oskar'ı' olarak nitelendirdiği mermer heykelciği  "Bu her belediye başkanına nasip olmaz. Başkan Levent Piriştina'nın hakkıdır" diyerek, kendisine takdim etti.  1 Mart 2018 ile 29 Şubat 2020 tarihleri arasında 24 aylık dilimi kapsayan toplu iş sözleşmesi kapsamında işçilerin net ücretinin yanında sosyal yardımlarına da iyileştirme yapıldı. 77 madde üzerinden imzalanan sözleşme kapsamında çalışanlar belediye tarafından işletilen kamp, kreş, etüt, havuz, tenis, kültür ve spor tesislerinden ücretsiz yararlanma hakkına kavuştu.


İZMİR, (DHA)


FOTOĞRAF


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS