İzmir haberleri

CHP İzmir il yönetimi, İTO'yu ziyaret etti

CHP İzmir il yönetimi, İTO'yu ziyaret etti

CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel ve il yönetim kurulu, İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş'ı makamında ziyaret etti.

CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel ve il yönetim kurulu, İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş'ı makamında ziyaret etti.

CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel,  bu günlerde meslek birlikleri ve STK'lara, ülkede demokrasinin tam anlamıyla hayata geçmesi, özgürlüklerin korunması ve hukukun üstünlüğünün tesis edilmesi, ülke genelinde huzurun ve toplumsal barışın sağlanması konusunda önemli görevler düştüğünü belirterek, "Bizim tek dileğimiz, ülkemizin bir an önce normalleşmesi, OHAL' e son verilmesi, hukuka ve sisteme güvenin yeniden tesis edilmesidir. İşverenler, işçi ve emekçiler, çalışanlar ancak oturmuş, güvenilir, istikrarlı bir hukuk düzeni içinde, çalışma barışının kurumsallaştığı bir ortamda verimli bir iş yaşamı bulabilir. Tabii ki,  İTO'nun bir siyasi parti gibi davranması beklenemez, zaten doğru da olmaz. Odalarımız asla siyasallaştırılmamalıdır. Devlet kurumlarının siyasallaştırılmasının sonucunda 15 Temmuz darbe girişimini yaşadık. 18 aydır OHAL rejimi ile yönetiliyoruz. Hiç şüphe yok ki, hepimizin bir dünya görüşü var. Ancak söz konusu ülkemiz olduğunda önemli olan, ülkemizin, ulusumuzun ortak değerleri etrafında birleşebilmek, ortak doğrularda buluşabilmektir. Bu yolda tüm kurumların üzerine düşen görevler var" dedi.

İTO Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş da genç bir il başkanının göreve gelmesinin çok sevindirici ve umut verici olduğunu belirterek, şunları söyledi.

"İTO ürettiği projeler, İzmir'e kazandırdığı ve tüm ülkenin en önemli üniversitelerinden biri haline gelen Ekonomi Üniversitesiyle, İzmir için hep katma değer üretmiştir. Atatürk ve cumhuriyet konusunda odamızın duruşu çok nettir. Bu yolda taviz vermemiz mümkün değildir. İzmir'in hem yurt içinde hem yurt dışında tanıtımından tutun, ticari hacminin arttırılmasına kadar örnek projelerle bugüne kadar geldik. Bundan sonra da amacımız, İzmir'de yakalanan bu kalitenin ve marka değerimizin sürekli yükselmesini sağlamaktır."

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAF

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS