CHP'li adaylardan çarşıda yürüyüş

CHP'li adaylardan çarşıda yürüyüş

CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) 2. Bölge milletvekili adayları, Karşıyaka İlçe Başkanlığı ile Karşıyaka Çarşı'sında el ele yürüdü

CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) 2. Bölge milletvekili adayları, Karşıyaka İlçe Başkanlığı ile Karşıyaka Çarşı'sında el ele yürüdü.


Milletvekili adaylarının Karşıyaka'daki yürüyüşüne, CHP İl Başkanı Deniz Yücel, Yönetim Kurulu Üyeleri, Karşıyaka İlçe Başkanı Uğur Yıldırım, Yönetim Kurulu Üyeleri, Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, İl Kadın Kolları Başkanı Nurşen Balcı, İl Gençlik Kolları Başkanı Ozan Uyan, Karşıyaka Kadın Kolları Başkanı Fatoş Buket Erol, yönetim kurulu üyeleri, Karşıyaka Gençlik Kolları Başkanı Uğur Ermeş, Yönetim Kurulu Üyeleri, milletvekili adayları Sevda Erden Kılıç, Ali Engin, Ebru Okay, Onur Kadri Eryüce, Belediye Meclis Üyeleri, partililer ve Karşıyakalılar katıldı. Karşıyaka İZBAN İstasyonu'ndan başlayan yürüyüş, Karşıyaka İskele'de sona erdi. Yürüyüşe katılanlar "Türkiye'ye güvence Muharrem İnce", "Hak hukuk adalet" sloganlarının yanı sıra, İzmir Marşı'nı hep bir ağızdan söyledi.


Bir konuşma yapan CHP Karşıyaka İlçe Başkanı Uğur Yıldırım, "Bugün milletvekili adaylarımızla Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün adını taşıyan 'Kemalpaşa Caddesi'nde' yani Karşıyaka'mızın kalbi çarşımızda yürüyoruz. Esnaflarımızdan ve vatandaşlarımızdan büyük teveccüh görüyoruz. Cumhurbaşkanı adayımız Muharrem İnce'ye gösterilen ilgi aslında bizlere şu mesajları veriyor, Türkiye artık değişim istiyor, demokrasi istiyor, emeğin karşılığını istiyor. Kısacası Türkiye artık 'Tamam' diyor. Karşıyaka'dan yaktığımız bu ateş önce İzmir'i sonra tüm Türkiye'yi aydınlatacak" dedi.


Yürüyüşün sonunda konuşan İl Başkanı Deniz Yücel de, "Cumhuriyete, demokrasiye, Atatürk'e, Atatürk'ün ilke ve devrimlerine her zaman sahip çıkan yürekli Karşıyakalılar, hepinizi saygıyla selamlıyorum. Bugün Karşıyaka Belediyemiz Mustafa Kemal Mahallesinde Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Babası Ali Rıza Efendi'nin adını taşıyan parkı açtı, sizlere armağan olsun. 24 Haziran'da ülkemiz çok önemli bir sınav verecek. Biz Karşıyaka'nın ve İzmir'in tercihini biliyoruz. Karşıyaka'dan İzmir'e, İzmir'den Türkiye'ye güçlü bir omuz vermeliyiz. Artık demokrasiyi hukukun üstünlüğünü ülkemizde yeniden tesis etmek zorundayız. Herkesin cumhurbaşkanı olacağım diyen, 81milyonu kucaklayacak bir adayımız var" dedi.


İZMİR, (DHA)


FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS