CHP'li akademisyen için ikinci kez disiplin talebi

CHP'li akademisyen için ikinci kez disiplin talebi

İZMİR'de CHP'nin akademisyen üyesi Oktay Gökdemir hakkında, sosyal medyada partiye yönelik yaptığı paylaşımlardan dolayı ikinci kez disipline gönderilme talebi ile inceleme başlatıldı.

İZMİR'de CHP'nin akademisyen üyesi Oktay Gökdemir hakkında, sosyal medyada partiye yönelik yaptığı paylaşımlardan dolayı ikinci kez disipline gönderilme talebi ile inceleme başlatıldı. İl Yönetim Kurulu toplantısında alınan kararı yorumlayan Gökdemir,  "Kimseye hakaret etmiyorum, kimseye bir şey söylemiyoruz. Beğenen okur, beğenmeyen okumaz" değerlendirmesinde bulundu.

CHP İzmir İl Yönetim Kurulu toplantısında, aralarında Dokuz Eylül Üniversitesi Öğretim Üyesi olan Oktay Gökdemir'in de bulunduğu 3 isim hakkında disiplin soruşturması başlatıldı. İl yönetimi, Oktay Gökdemir, Emre Güngör ve Cesamin Özkan'ın soruşturmalarının yürütülmesi için 3 kişiden oluşan bir komisyon kuruldu. Partisine yönelik sosyal medya paylaşımları nedeniyle hakkında başlatılan soruşturmaya dair açıklama yapan CHP'nin akademisyen üyesi Oktay Gökdemir, "Anlamsız bir şey. Ben bir akademisyenim. Sosyal paylaşım sitesinde yazdıklarım beni ilgilendirir. Kimseye hakaret etmiyorum, kimseye bir şey söylemiyoruz. Sadece analiz yapıyorum. Değerlendirme yapıyorum. Bazı ipuçlarını değerlendirip kendimce sonuçlara çıkarıyorum. Beğenen okur, beğenmeyen okumaz. Orası iradi bir şey" açıklamasında bulundu.

CHP Buca eski ilçe Başkanı merhum Bektaş Gül'ün görev yaptığı dönemde de disipline gönderildiğini anımsatan Gökdemir, "İzmir'de imza sürecinde ortaya çıkan karmaşa nedeniyle yaptığım yorumlar il başkanının hoşuna gitmemiş ki kendisi bizzat bu kararı vermiş. Önemli değil. Disipline gitsem de gitmesem de biz doğru bildiğimizi söylemeye devam edeceğiz" dedi. Partililerin, disipline gönderilip gönderilmeyecekleri, yapılacak komisyon soruşturmasının ardından netleşecek.

Umut KARAKOYUN/ İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAFLI

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS