CHP'li Serter'den ekonomik durum için 'kriz' nitelemesi

CHP'li Serter'den ekonomik durum için 'kriz' nitelemesi

CHP İzmir Milletvekili Bedri Serter, düzenlediği basın toplantısında gündeme dair konularda değerlendirmeler yaptı, ekonomide yaşananların ve Türk lirasının değer kaybının bir 'kriz' olarak ifade edilmesi gerektiğini söyledi.

CHP İzmir Milletvekili Bedri Serter, düzenlediği basın toplantısında gündeme dair konularda değerlendirmeler yaptı, ekonomide yaşananların ve Türk lirasının değer kaybının bir 'kriz' olarak ifade edilmesi gerektiğini söyledi. Serter, "Sorunun adını koymaktan çekinmeyelim, içinde bulunduğumuz durum ekonomik krizdir" dedi.

İzmir'deki bir otelde eşi Huriye Serter ve ekibinin katılımı ile basın toplantısı düzenleyen CHP İzmir Milletvekili Bedri Serter'in ülkede yaşanan ekonomik durum ile ilgili degerlendirme yaptı. Türkiye'nin yeni yönetim sisteminin bu yaşanan sorunların temeli olduğunu öne süren Bedri Serter, "Tek adamlık rejimi yüzünden her gün bir krize uyanıyoruz. Bu sorunların kaynağı ne, yapılan hatalar neler, hepsini 1 Ekim'den sonra Meclis kürsüsünde bangır bangır bağıracağım" dedi.

Bugün yaşananların 'kriz' olarak değerlendirilmemesinin de hata olduğunu söyleyen Serter, "Kriz yok demek ya ekonomiyi bilmemek ya da art niyetli olmak demektir. Dolar ikiye katlanmışken kriz var mı yok mu tartışması abestir. Problemi doğru ortaya koyacaksınız ki çözümünü bulabilesiniz. Vatandaşlarımızı da yandaş basın yayın kuruluşları eliyle yanlış yönlendiriyorlar. Bizlerin sesinin vatandaşa ulaşmasının önünü kesiyorlar. Ama 1 Ekim'den itibaren Meclis kürsüsünden bunların hepsini tek tek anlatacağız" diye konuştu.

"İZMİR'İN SORUNLARINA HAKİMİM"

Toplantıda İzmirli basın mensupları ile de bayramlaşan CHP İzmir Milletvekili Bedri Serter, görevinin Ankara'da olduğunu ama doğma büyüme bir İzmirli ve İzmir'in bir vekili olarak, kentin sorunları ile de çok yakından ilgileneceğini söyledi. Basın mensuplarının kendilerine her an ulaşabileceğini söyleyen Serter, "İzmir'in sorunlarına, sıkıntılarına zaten yabancı değilim, bu süreçte bu sorunların Ankara'dan çözümüne dair de büyük bir çaba içinde olacağımın da bilinmesini isterim" dedi.

KÖRFEZ GEÇİŞİ PROJESİNE KARŞI OLDUĞUNU SÖYLEDİ

CHP İzmir Milletvekili Bedri Serter, bir soru üzerine kentte tartışma konusu olan Körfez Geçişi Projesi ile ilgili de görüşlerini açıkladı. Mahkemenin, proje ile ilgili ÇED olumlu kararının yürütmesini durdurmasını değerlendirdi. CHP’nin doğayı katledecek hiçbir şeyin altına imza atmayacağını söyleyen Serter, "Körfez Geçişi Projesi bir kısım tarafından hatalı görülüyor. Büyükşehir onayladığına göre bir bildikleri vardır. Fakat ben tünelin oradan geçmesine karşıyım. Gerekiyorsa ikinci çevre yolu yapalım ama körfezi katletmeyelim" dedi.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAFLI

 

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS