Çim konserlerinde ay finali Yeni Türkü'den

Çim konserlerinde ay finali Yeni Türkü'den

İZMİR Büyükşehir Belediyesi'nin 2009'dan bu yana düzenlediği geleneksel ücretsiz 'Çim Konserleri'nde temmuz ayı finalini 'Yeni Türkü' grubu yapacak.

İZMİR Büyükşehir Belediyesi'nin 2009'dan bu yana düzenlediği geleneksel ücretsiz 'Çim Konserleri'nde temmuz ayı finalini 'Yeni Türkü' grubu yapacak. Tarihi Havagazı Fabrikası, Aşık Veysel Rekreasyon Alanı ve İnciraltı Açıkhava Tiyatrosu'ndaki konser serisi 22 Eylül'e kadar devam edecek.


İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve yaz akşamlarına farklı bir soluk getiren geleneksel Çim Konserleri devam ediyor. Temmuz ayı finalini Salı akşamı Yeni Türkü grubu ile yapmaya hazırlanan İzmir Büyükşehir Belediyesi, ağustos ve eylül aylarında da sevilen sanatçıları konuk etmeye devam edecek. Ücretsiz konserler, saat 21.00'de Tarihi Havagazı Fabrikası, Aşık Veysel Rekreasyon Alanı ve İnciraltı Açıkhava Tiyatrosu'nda gerçekleşecek.


HEM ROCK HEM BOZLAK


Şarkılarıyla gönülleri fetheden efsane grup Yeni Türkü, 31 Temmuz'da Aşık Veysel Rekreasyon Alanı'nda, kendine has yorum tarzıyla yeni dönemin sevilen ismi Kalben 2 Ağustos'ta Havagazı Fabrikası'nda, farklı ses tonuyla büyük bir dinleyici kitlesi oluşan Mehmet Erdem 7 Ağustos'ta Aşık Veysel Rekreasyon Alanı'nda, Türkçe rock müziğin efsane isimlerinden Feridun Düzağaç 9 Ağustos'ta Havagazı Fabrikası'nda İzmirlilerle olacak.


Türk rock müziğinin en önemli temsilcilerinden Harun Tekin ve Koray Candemir yepyeni bir konseptle seyircisiyle buluşuyor. İkili en sevilen şarkılarını akustik formda söyleyecek ve sohbetleriyle izleyenleri kahkahaya boğacak konser 11 Ağustos'ta İnciraltı Açık Hava Tiyatrosu'nda olacak.


Etnik halk ve folk müzik öğeleri ile elektronik, funk ve modern Avrupa müziğinin harmanını çok iyi yapan grup Baba Zula, 16 Ağustos'ta Havagazı Fabrikası'nda, Bozlak geleneğinin yeni kuşak temsilcilerinden biri olan Türk saz ve ses sanatçısı İsmail Altunsaray 28 Ağustos'ta Aşık Veysel Rekreasyon Alanı'nda sahne alacak.


Son zamanlarda alternatif alanda cover parçalarıyla güzel bir çıkış yapan Melek Mosso 30 Ağustos'ta Havagazı Fabrikası'nda, Türk Halk Müziği sanatçısı bağlama ustası Cengiz Özkan da 4 Eylül'de Aşık Veysel Rekreasyon Alanı'nda sanatseverlerle bir araya gelecek.


Bu yılki Çim Konserleri serisi, 22 Eylül'de İnciraltı Açıkhava Tiyatro sahnesinde sevilen Cem Karaca şarkılarının yer aldığı Cem'niyet ile sona erecek.


İZMİR, (DHA)


FOTOĞRAFLI


 


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS