Dikili'de festivale geri sayım

Dikili'de festivale geri sayım

İZMİR'in Dikili ilçesinde Dikili Kültür-Sanat, Bilim-Düşünce ve Emek Festivali, bu yıl 'Cumhuriyete bağlılık' temasıyla 30 Ağustos- 1 Eylül arasında yapılacak.

İZMİR'in Dikili ilçesinde Dikili Kültür-Sanat, Bilim-Düşünce ve Emek Festivali, bu yıl 'Cumhuriyete bağlılık' temasıyla 30 Ağustos- 1 Eylül arasında yapılacak. Festivalde konserler, paneller, söyleşiler, sergiler, halkoyunları ve spor etkinlikleri düzenlenecek.

Dikili Belediyesi tarafından bu yıl 30 ila 1 Eylül arasında düzenlenecek Dikili Kültür-Sanat, Bilim-Düşünce ve Emek Festivali, siyasetçi, sanatçı, akademisyen ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerini ağırlayacak. 30 Ağustos Perşembe günü başlayacak festivalin ilk gününde Leman Sam, ikinci gününde Onur Akın ve kapanışında ise Sümer Ezgü sahne alacak. Müziğin güçlü seslerinin sahne alacağı festivalde usta isimler, sevilen ezgilerini Dikili Atatürk Meydanı'nı dolduranlara seslendirecek. Festivalin ilk günü Dikili Atatürk Meydanı'nda, saat 20.00'de, CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek ile Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet İşler ve Gazeteci Meliha Okur, 'Türkiye'de Hukukun Üstünlüğü ve Ekonomik Kalkınma Yeniden Nasıl Tahsis Edilir?' başlıklı panelde kent sakinleriyle buluşacak. Tarım ve hayvancılık politikaları konusunda analizlerin masaya yatırılacağı ikinci panel ise 31 Ağustos Cuma günü yine Dikili Atatürk Meydanı'nda, saat 20.00'de gerçekleştirilecek. CHP Genel Başkan Yardımcısı Orhan Sarıbal'ın da konuşmacı olacağı, '2002'den Günümüze Tarım ve Hayvancılık Politikalarının İzdüşümü' başlıklı panelin diğer katılımcıları, Dikili Belediye Başkanı CHP'li Mustafa Tosun ve Gazeteci Ali Ekber Yıldırım olacak.

DİKİLİ (İzmir), (DHA)

FOTOĞRAF

 

 

ilgili haberler

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS