EBSO, 87. İEF'de

EBSO, 87. İEF'de

EGE Bölgesi Sanayi Odası, 'teknoloji' teması ile gerçekleştirilen 87. İzmir Enternasyonal Fuarı'na (İEF) katıldı

EGE Bölgesi Sanayi Odası, 'teknoloji' teması ile gerçekleştirilen 87. İzmir Enternasyonal Fuarı'na (İEF) katıldı. Sanayi 4.0'ı ülke gündemine taşıyan EBSO'nun standında, açılış günü Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan da ağırlandı.

İzmir Enternasyonal Fuarı, 87'inci kez kapılarını dünyaya açtı. İEF, bu yıl teknoloji teması ile birçok farklı ülkeden gelen yeni ürün ve inovasyonları hem Türkiye hem de dünyanın dört bir yanından gelen katılımcı ve ziyaretçileriyle buluşturuyor. Ege Bölgesi Sanayi Odası da, 'Dünyada her evde bir Türk Malı bulunmalı' hedefi doğrultusunda İzmir, Ege ve Türkiye'de yatırımların çoğalması, üretimin çeşitlenmesi, ihracatın artmasına yönelik olarak şemsiye bir stantla 87. İEF'de yerini aldı.

EBSO'nun 2 Numaralı Hol'deki 104 metrekarelik standında; Aliağa OSB, Bergama OSB, Kemalpaşa OSB, Menemen Plastik İhtisas OSB, Tire OSB, Torbalı OSB de başkan ve bölge müdürü gibi üst düzeyde temsil edilerek, bölgelerindeki sanayi yapılanması ve üretim kabiliyetlerini fuar ziyaretçilerine aktarma imkanı buldu.

İLK GÜNÜN KONUĞU BAKAN PEKCAN OLDU

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, 87. İEF'nin açılış töreninden sonra EBSO'nun standını ziyaret etti. EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar ile Meclis Başkanı Salih Esen tarafından karşılanan Pekcan, göreve başlamasından bu yana yakın temas içinde bulunduğu EBSO'nun çalışmalarını takip ettiğini belirterek, kendisine aktarılan konuların da gerek bakanlık olarak gerekse Hükümetteki diğer bakanlıklarla koordinasyon içinde çözümüne gayret gösterdiğini söyledi.

EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Yorgancılar, akıllı üretim ile akıllı fabrikaların Türkiye gündemine yerleşmesi gerektiğine işaret ederken, "Dünyayı başka bir yöne sürüklemeye başlayan küresel krizden bu yana, rekabet farklı bir şekle büründü. Varlığımızın devamı için üretim, üretimin sürdürülebilirliği için de şüphesiz ki bu rekabet ortamı ile baş edebilmemiz gerekiyor. Ancak bu, mevcut geleneksel üretim yöntemlerimizle mümkün görünmemekte. Biz artık seyretmenin ötesine geçelim. Yani artık harekete geçelim. Ege Bölgesi Sanayi Odası olarak, Sanayi 4.0 sürecini çok önemsiyor ve bu hususta farkındalık oluşturmak için elimizden geldiğince aktif olmaya gayret ediyoruz" dedi.

Türkiye'nin dünyada ilk 10 büyük ekonomi olma hedefine uygun olarak sanayi yatırımlarının artması ve üretimin desteklenmesi için çaba gösterdiklerini vurgulayan Ender Yorgancılar, "Bu amaçla İzmir'in planlı ve düzenli sanayileşmeyle üretimde geldiği noktayı, yabancı katılımcı ve ziyaretçilerin yanısıra kamuoyuna da göstermek amacıyla organize sanayi bölgelerimizle birlikte 87. İEF'de yer aldık" diye konuştu.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAFLI

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS