Ege'nin tek futbol lisesi yeni öğrencilerini bekliyor

Ege'nin tek futbol lisesi yeni öğrencilerini bekliyor

EGE'nin futbol eğitimi veren tek spor lisesi olan Foça Spor Lisesi önümüzdeki eğitim döneminde 60 yeni öğrencisini bekliyor.

EGE'nin futbol eğitimi veren tek spor lisesi olan Foça Spor Lisesi önümüzdeki eğitim döneminde 60 yeni öğrencisini bekliyor. Sadece erkek öğrencinin kabul edildiği ve sadece futbol eğitimi verilen okula başvuruların 26 Haziran'a kadar sürdüğü bildirildi.


İzmir'in Foça İlçesi'ne bağlı Yenifoça Mahallesi'nde geçen yıl eğitime başlayan Foça Spor Lisesi ikinci sınıfa geçen 56 öğrencisi için karne töreni düzenledi. Törene Foça Kaymakamı Ali Çetin, CHP'li Foça Belediye Başkanı CHP'li Gökhan Demirağ, Foça İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Akar, öğretmenler ve aileleri katıldı. Öğrencilerin halk oyunları ve futbol gösterisinin ardından konuşan Foça Spor Lisesi Müdürü Levent Koyuncu başarılı bir yıl geçirdiklerini, Türk sporuna fiziksel olarak donatılmış olmanın yanında bilimsel verileri de kullanarak hizmet verecek yeni isimler armağan etmek için çalıştıklarını söyledi. Koyuncu, "Türkiye'nin futbol temalı iki lisesinden biriyiz. Diğeri İstanbul'da. Ege Bölgesi'nin ise tek futbol temalı spor lisesiyiz. Okulumuzun olanaklarıyla çevremizdeki spor tesislerini kullanarak eğitimli, zeki, çevik ve ahlaklı sporcular yetiştirme gayreti içindeyiz. Önümüzdeki eğitim dönemi için 60 yeni öğrenci kadromuz var. Kayıtlarımız başladı. Kayıtların ardından öğrenci listesini ilan ederek kendilerini yetenek sınavımıza davet edeceğiz. Okula kabul edeceğimiz öğrencilerden ilçe ve şehir dışından gelenler için 30 kişilik pansiyonumuz var. Onların yeme-içme ve barınma sorunlarını bu şekilde çözüyoruz. Okulumuzda tekli müfredat uygulanıyor. Tüm gün öğrencilerimizle beraberiz. Nazari derslerimizi uygulamalarla pratikleştiriyoruz. Futbola gönül vermiş, geleceğin spor adamlarını iyi bir eğitim için okulumuza bekliyoruz" dedi. Erkek öğrencilere yönelik ve sadece futbol eğitimi veren Foça Spor Lisesi için başvuruların okul müdürlüğüne 26 Haziran'a kadar yapılabileceği, 27-29 Haziran'da başvurusu kabul edilen öğrencilerin ilan edileceği, Yetenek Sınavı'nın ise 2-6 Temmuz tarihleri arasırnda yapılacağı bildirildi.


Okula başvurunun (0 232) 814 92 02 nolu telefonla yapılabileceği belirtildi.


Seyfi GÜL / FOÇA (İzmir), (DHA)


FOTOĞRAF


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS