Eğitim bursuna sanat ile destek

Eğitim bursuna sanat ile destek

ULUSLARARASI Rotary 2440. Bölge Federasyonu'na bağlı Gündoğdu Rotary Kulübü, üniversite öğrencilerine burs sağlamak amacıyla kulüp üyesi Dr

ULUSLARARASI Rotary 2440. Bölge Federasyonu'na bağlı Gündoğdu Rotary Kulübü, üniversite öğrencilerine burs sağlamak amacıyla kulüp üyesi Dr. Tayfur Yağcı'nın resimlerinden oluşan bir sergi düzenledi.

Alaçatı'daki bir otelin sanat galerisinde açılan sergide tuval üzerine yağlı boya ve akrilik fırça darbelerinden oluşan 28 eser yer aldı. Asıl mesleğinin doktorluk olduğunu, hobi olarak başladığı resim sanatında bugünlere geldiğini söyleyen kulüp üyesi Yağcı, "15 yıl önce kendimi dinlendirmek için başladığım bu sanat dalında 5. kişisel sergimi, okulunda başarılı fakat maddi gücü yeterli olmayan üniversite öğrencilerine burs sağlamak için açtım. Eğitim bir ülkenin geleceği için gerçekten çok önemli ve ben geleceğe sanatımla yatırım yapmaktan büyük mutluluk duyuyorum" dedi.

Gündoğdu Rotary Kulübü Başkanı Selman Uysal ise bu yıl 10 üniversite öğrencisine burs verdiklerini belirterek, "Kulüp üyemiz Tayfur Yağcı eğitim burs fonumuza destek vermek için kendi koleksiyonundan böyle bir sergi planladı. Kulüp olarak burs fonumuzu güçlendirmek için düzenleyeceğimiz etkinliklerden bir tanesi de bir gece. Onun hazırlıklarına da şimdiden başladık. Böyle bir amaca destek veren katkı sağlayan herkese çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Mehmet KURT / İZMİR, (DHA)

(01) Tayfur Yağcı

(02) Aylin Olut Ötken, Ender Ötken

(03) Begüm Şanlı

(04) Sevda-Ercan Çelikkaya

(05)Filiz Güleç

(06)Güler Köstem, Reyhan Özlen

(07) Hakkı Özcan, Ali Alp, Aygün, Orhan Türdin

(08)Hande Arslanalp, İnci Tokatlıoğlu

(09) Asuman-Mustafa Kapancıoğlu, Mehtap Müller

(10)Hasan Cemre Gürkan, Gülçin Ata

(11)İlhan-Hülya Kuloğlu

(12) İrem Bekar, Edanur, Deniz Çelikkaya

(13) Ümran-Işıl Kahyaoğlu

(14) Levent Köstem

(15) Sıdıka- Mehmet Oğuz Kabaçam, Melisa Toker

(16)Mehmet Yağcı

(17)Nalan Gördüren, Tülay Moral

(18) Reyhan Özlen, Tayfur Yağcı, Begüm Şanlı

(19) Serdar-Meral Çapa

(20) Sermin Konuk

(21)Eserlerden

ilgili haberler

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS