Engelliler ile gönüllüler Bergama'da buluşuyor

Engelliler ile gönüllüler Bergama'da buluşuyor

ZİHİNSEL ve gelişim engelli gönüllü bireyler ile engeli olmayan gönüllüler arasında arkadaşlık bağları kuran Best Buddies Projesi Bergama 70.

ZİHİNSEL ve gelişim engelli gönüllü bireyler ile engeli olmayan gönüllüler arasında arkadaşlık bağları kuran Best Buddies Projesi Bergama 70.Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde uygulanacak.


Engelli bireylerin toplumda sosyal birey olarak kabul edilmesi ve kabul görmesi yolunda adım atılmasına aracı olan uluslararası sosyal sorumluluk projesi Best Buddies, Bergama'da pilot proje olarak faaliyete geçiyor. Bergama'daki 17 lise yönetimi ve rehabilitasyon merkezlerinin katıldığı tanıtım toplantısı, Bergama Kültür Merkezi'nde düzenlendi. Bergama Belediyesi, Bergama Kaymakamlığı ve Bergama İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün de paydaş olarak destek verdiği tanıtım toplantısında katılımcılar, pilot proje olarak başlatılan çalışmanın basamaklarını proje koordinatörlerinden dinledi. Pilot projenin uygulanacağı Bergama 70. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri de yoğun katılım ile toplantıyı izledi. Proje kapsamında gönüllü olan öğrencilere; Liderlik ve Engellilik Kavramına Doğru Yaklaşım eğitimleri verilecek. Eğitimlerini tamamlayan öğrenciler, eş zamanlı olarak okul bünyesinde oluşturdukları proje yönetim ekibiyle arkadaşlık eşleştirmelerini ilçedeki rehabilitasyon merkezleri ile görüşerek yapacak. Eşleştirme Günü'nde bu arkadaşlıklar, gönüllülere duyurulacak ve arkadaşları ilk kez birbirlerini orada tanıyacaklar. Projenin sonunda ise engeli olan ve olmayan gönüllü bireyler uluslararası bir gönüllülük sertifikası almaya hak kazanacak.


BERGAMA (İzmir), (DHA)


FOTOĞRAFLI


 


 


 


 


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS