Folkart Academy'de kayıtlar başladı

Folkart Academy'de kayıtlar başladı

FOLKART Academy'nin bahar dönemi tiyatro atölyesi ön kayıtlarının www.

FOLKART Academy'nin bahar dönemi tiyatro atölyesi ön kayıtlarının www.folkartakademi.com internet sitesinden yapılabileceği bildirildi.


Geçen yıl bahar ve güz dönemlerinde yaklaşık bin kişiye tiyatro eğitimi verilen Folkart Academy bünyesinde, 2018 yılında toplamda 1000 kişiye tiyatro başta olmak üzere çeşitli sanat dallarında eğitim verilmesi planlanıyor. Folkart Academy'nin 2018 eğitim yılı için ön kayıtlar başladı. 2018 yılı Bahar Dönemi'nde 200 çocuk, 100 yetişkin olmak üzere toplam 300 kişi Tiyatro Atölyesi'nde alanında uzman isimlerden eğitim alacak. Başvurular 31 Ocak 2018 tarihinde son bulacak. Tiyatro Atölyesi başvuruları için 21 Şubat 2018 tarihinde noter huzurunda çekiliş yapılacak. Asıl ve yedek listeler belirlenecek. İlk ders 3 Mart 2018 tarihinde verilecek. Eğitimler geçen yıl olduğu gibi cumartesi ve pazar günleri verilecek. Yetişkin ve 6-14 yaş çocuk sınıfları için eğitimler 5 hafta sürecek.


ÖZEL YETENEK SINIFI


Ayrıca bu yıl da Özel Yetenek Sınıfı için 30 kişilik kontenjan ayrıldı. Özel sınıfın da başvuruları 31 Ocak 2018'te sona erecek. Özel yetenek sınavına girecek adaylar için ilk sınav 10-11 Şubat 2018 tarihinde yapılacak. İlk elemeyi geçen adaylar 17-18 Şubat 2018 tarihinde ikinci sınava girecekler. Özel Yetenek Sınıfı öğrencileri toplam 10 hafta süresince 200 saat eğitim alacak.


Tüm eğitimler Folkart Towers'da yer alan derslik ve özel olarak hazırlanan tiyatro salonunda gerçekleştirilecek.


"EĞİTİMLERİMİZ SÜRECEK"


Folkart Academy Proje Koordinatörü Volkan Severcan, "Folkart Academy olarak sadece tiyatro alanında 2017 yılında toplamda 25 bin civarı kişiye ulaştık. 25 bin kişi tiyatro eğitimi almak istedi. Bu kişilerden kura çekimi sonrasında hem bahar dönemi hem de güz döneminde 1000 kişiye Folkart desteğiyle eğitim verildi. Bunun için çok mutluyuz" dedi. Bundan sonrası için farklı hedefleri bulunduğunu belirten Volkan Severcan, "Folkart Academy, tiyatro eğitimine katkı sağlamaya devam edecek. 2018 yılı Bahar Dönemi Tiyatro Atölyesi için ilk kayıtlarımız başladı. Önümüzdeki aylarda farklı sanat dallarında da eğitimler vermeyi planlıyoruz" diye konuştu.


İZMİR, (DHA)


FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS