Fotoğraflarla mülteci çocukları anlattılar

Fotoğraflarla mülteci çocukları anlattılar

İZMİR Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) İletişim Fakültesi öğrencilerinin geliştirdiği 'Çocuk gibi bak' projesi kapsamında mülteci çocukların sevinçleri fotoğraflara yansıdı.

İZMİR Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) İletişim Fakültesi öğrencilerinin geliştirdiği 'Çocuk gibi bak' projesi kapsamında mülteci çocukların sevinçleri fotoğraflara yansıdı. Bu fotoğraflardan oluşan bir sergi açıldı.


Mülteci çocuklara yönelik olumsuz algı ve söylemlere yönelik proje geliştiren İletişim Fakültesi öğrencileri, yıl boyunca Suriyeli mültecilerle yaptıkları etkinliklerden çektikleri fotoğrafları sergide anlattı. 18 genç iletişimcinin çektiği, mülteci çocukların 50'ye yakın fotoğrafı, Agora Alışveriş Merkezi'nde 6 Haziran'a dek gezilebilecek.


Sergi, İEÜ İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ebru Uzunoğlu, öğretim üyeleri Doç. Dr. Selin Türkel, Aytül Özkan danışmanlığında öğrenciler Enginalp Erkısa, Bahadır Tunahan Civan, Alican Cura, Yiğit Kocayol, Yavuz Kaya, Ecem Çelik, Büşra Germir, Şevval Asena Çelik, Duygu Uçkaç, Buğu İrem Kaymakçı, Yasemin Ece Çiçek, Murat Yılmaz, Aytül Öteçelebi, Turuhan Alkır, Emre Ekin, İdil Tuba Salar, Erel Karanfil, Aytuna Yüken tarafından çekilen fotoğraflardan oluştu. Sergiye katılan mülteci çocuklar, alanda sek sek oynadı. Bir kolejin öğrencileri de etkinliğe katılarak çocuklara hikâye ve boyama kitabı hediye etti.


İEÜ İletişim Fakültesi Halklar İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü 4. sınıf öğrencisi Enginalp Erkısa, yıl boyunca mülteci çocuklarla birarada oldukları ve onlara karşı bakış açılarının çok değiştiğini söyledi. Projenin devamlılığını sağlamak istediklerini kaydeden Erkısa, "Yıl boyunca mülteci çocuklarla çok etkinlik yaptık. Bu süreçte onları yakından tanıdık. Özlemlerini, isteklerini daha iyi anladık. Onlarla sokak oyunları oynadık, resimler yaptık. Biz de onlar gibi çocuk olduk. Çocukların, din, dil, ırk ayrımı olmadan yaşadığını bir kez daha görmek bize çok şey öğretti. Bu nedenle onların heyecanını toplumumuza anlatmak istiyoruz" dedi.


İZMİR, (DHA)


FOTOĞRAFLI


 


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS