Hamza Dağ, Egeli mobilyacılarla bir araya geldi

Hamza Dağ, Egeli mobilyacılarla bir araya geldi

  İZMİR’de, Ege Mobilya Sanayici ve İş Adamları Derneği’nin (EMODER) düzenlediği iftar yemeğine katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ yaptığı konuşmada, “Türkiye'ye geldiğimizde mobilyacılık sektöründe ciddi bir ilerleme olduğunu görüyoruz.

 


İZMİR’de, Ege Mobilya Sanayici ve İş Adamları Derneği’nin (EMODER) düzenlediği iftar yemeğine katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ yaptığı konuşmada, “Türkiye'ye geldiğimizde mobilyacılık sektöründe ciddi bir ilerleme olduğunu görüyoruz. 2001 yılında 162 milyon dolar ihracat varken, 2017 yılında ise bu ihracat 2 milyarın doların üzerine geçmiş vaziyetteö dedi.

Ege Mobilya Sanayici ve İş Adamları Derneği’nin bugün Swissotel Büyük Efes Otoeli’nin bahçesinde düzenlediği iftar davetine AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu, EMODEN Yönetim Kurulu Başkanı Murat Sazboğazoğlu ve dernek üyeleri katıldı. Yaklaşık 200 kişinin katıldığı iftar daveti sahnede söylenen ilahilerin ardından okunan Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı. Ezanın okunmasıyla oruçların açılmasının ardından kürsüye çıkarak mobilya sektörü ile ilgili değerlendirmelerde bulunan n AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, “Mobilyacılık sektörü bir kere dünyada çok ön planda olan ve 400 milyarlık dolar yıllık hacmi ile bu anlamda hemen hepimizin içinde var olduğu bir sektör. Herkesin evinde her zaman için gördüğü yaşadığı bir sektör. Uzun yıllardır Batı üretim konusunda bu konuda çok ileri noktalarda iken, son dönemde özellikle de Çin’in bu sektörde ciddi anlamda bir ivme kazandığını görüyoruz. Bu nedenle her türlü tedbirimizi de anlamda alıyoruz. Türkiye'ye geldiğimizde mobilyacılık sektöründe ciddi bir ilerleme olduğunu görüyoruz. 2001 yılında 162 milyon dolar ihracat varken, 2017 yılında ise bu ihracat 2 milyarın doların üzerine geçmiş vaziyette. Bu tabii ki de sizlerin çalışkanlığı, sizlerin özverisi ve insanımızın proje üreten, ürettiği projenin arkasında duran, risk alan özelliğinden dolayıdırö dedi. 


Mehmet GÜNEY / İZMİR, (DHA)


FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS