Huzurevi'nde türkü keyfi

Huzurevi'nde türkü keyfi

İZMİR Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yaşam Kampüsü bünyesindeki huzurevinde Türk Halk Müziği korosu kuruldu.

İZMİR Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yaşam Kampüsü bünyesindeki huzurevinde Türk Halk Müziği korosu kuruldu. Huzurevi sakinlerinin talebi üzerine kurulan koro, birbirinden değerli sanatçılar ve saz ustaları ile çalışıyor.


Büyükşehir Belediyesi'nin kurduğu sosyal yaşam kampüsü bünyesinde hizmet veren Huzurevi, düzenlenen renkli etkinlik ve projelerle sakinlerine 'ikinci baharı' yaşatıyor. Huzurevi, sadece bir barınma ve dinlenme mekanı olarak değil, yaşlıların zamanlarını verimli bir şekilde geçirmeleri ve sosyalleşmeleri için de çeşitli imkanlar sunuyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi Huzurevi'nde kalanları son günlerde en çok mutlu edense, kurdukları 'Yurttan Sesler Korosu' oldu.


İLK KONSER ARKADAŞLARA


Huzurevi sakinlerinden gelen talep üzerine İzmir Halk Eğitim Müdürlüğü'ne yapılan başvuru sonrası görevlendirilen sanatçılar, kısa sürede gönüllülerden oluşan çok başarılı bir koro oluşturdu. Proje sorumlusu olarak görev alan Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuvarı mezunu ve bağlama sanatçısı Hasan Or ve solist Yılmaz Demirtaş'la birlikte, birbirinden başarılı saz sanatçıları da çalışmalara katıldı. Yoğun provaların ardından verdikleri ilk konserin dinleyicileri ise Huzurevi'nin diğer sakinleri oldu. Yurdun her yöresinden türküleri birlikte ve solo olarak seslendiren İzmir Büyükşehir Belediyesi Huzurevi'nin sakinleri, türkü söylemenin ve dinlemenin kendilerini çok mutlu ettiğini dile getirdi.


İZMİR, (DHA)


FOTOĞRAFLI


{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS