İftar sofrasında buluştular

İftar sofrasında buluştular

İZMİR Büyükşehir Belediyesi'nin Hatay Pazaryeri'nde verdiği iftar yemeğinde, 4 mahalleden 2 bin 500 kişi birlikte oruç açtı.

İZMİR Büyükşehir Belediyesi'nin Hatay Pazaryeri'nde verdiği iftar yemeğinde, 4 mahalleden 2 bin 500 kişi birlikte oruç açtı.


Büyükşehir Belediyesi'nin Buca ve Bornova'da düzenlediği sokak iftarları, bu kez Konak'taki Hatay Pazaryeri'nde, 2 bin 500 komşuyu buluşturdu. 'Gönül sofrası' adı verilen iftar yemeğine Kılıç Reis, Kemal Reis, Piri Reis ve Murat Reis mahalleleleri sakinleri katıldı. Her iftar buluşmasında olduğu gibi  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, tek tek masaları gezerek konuklarıyla sohbet etti, onlarla birlikte iftar yaptı. Oruçların açılmasında önce okunan Kur'an-ı Kerim'in ardından ülkenin birlik ve beraberliği için dualar edildi.


Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş ve İzmir Milletvekili Tacettin Bayır'ın da katıldığı iftar buluşmasının en çok sevineni ise çocuklar oldu. Mahalledeki arkadaşlarıyla Hatay Pazaryeri'nde buluşan çocuklar hem kendilerine ikram edilen dondurma, patlamış mısır, pamuk şeker ve macunu yedi hem de  palyaço eşliğinde eğlendi.


Büyükşehir'in düzenlediği iftar yemeğinden mutluluk duyan vatandaşlar ise, "Komşularımızla birlikte oruç açıp sohbet etme imkanı bulduk. Uzun zamandır görüşemediğimiz dostlarımız bile burada. Büyükşehir Belediyesi'nin duyarlılığına teşekkür ediyoruz. Eski ramazanlarda böyle kalabalık sofralarda bir araya gelirdik. Eski günleri andık ve bir o kadar da keyifli bir gece yaşadık" diye konuştu.


İZMİR, (DHA)


FOTOĞRAFLI


 


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS