İTO Başkan adayı Özgener: İçimde hiç siyaset hevesi olmadı

İTO Başkan adayı Özgener: İçimde hiç siyaset hevesi olmadı

İZMİR Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkan Adayı Mahmut Özgener, Ege Genç İşadamları Derneği'ni (EGİAD) ziyaret ederek adaylık sürecini ve projelerini anlattı.

İZMİR Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkan Adayı Mahmut Özgener, Ege Genç İşadamları Derneği'ni (EGİAD) ziyaret ederek adaylık sürecini ve projelerini anlattı. Özgener, "İzmir’e olan borcumu bu şekilde ödemeyi hedefledim. Koltuğu bıraktığımda ise arkamda Türkiye'nin örnek aldığı bir kent görmek için çalışacağım" dedi.


EGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Buğra İlter ve yönetim kurulu üyeleriyle biraraya gelen İTO Yönetim Kurulu Başkan Adayı Mahmut Özgener, projelerini anlattı. İzmir'i hem ekonomik olarak geliştirmek hem de kenti bir çok alanda üst lige taşımak için aday olduğunu belirten Özgener, kentin refahını arttırmayı hedeflediğini kaydetti. Adaylık süreciyle ilgili de bilgi veren Mahmut Özgener, şunları söyledi:


"Ben İzmir'den hep destek gördüm. Kendimi borçlu hissediyorum. Bu adaylığı borcumun bir kısmını geri ödemek için fırsat olarak görüyorum. Bunlardan biri siyaset yapmak diğeri de sivil toplum örgütlerinde görev almak. Ben siyasetten hep uzak durdum. Bundan sonra da uzak duracağım. Çünkü bir işte başarılı olmak için hevesinizin olması gerek. Benim içimde hiç siyaset hevesi olmadı. Diğer yoldan şehre hizmet etmek adına kentin tüm mozaiğini yansıtan İTO'ya adaylığımı açıkladım."


İTO üyelerine de seslenen Özgener, sözlerini şöyle sürdürdü:


"Eğer bana inanıyorlarsa, projelerimizi hayata geçirirken benim yanımda duracaklarsa, bana güvenecek ve samimiyetime inanacaklarsa bana oy versinler. Kısa sürede yapılacak çok şey var. Kimse her şeyi bilemez. O nedenle ekibini dinleyeceksin, eleştiriye de açık olacaksın. Çünkü eleştiri benim için yeni bir şeyler öğrenme fırsatı. Oda, benim tek başıma yöneteceğim bir kurum değil. Bu benim yönetim anlayışıma da uygun değil. İTO’yu sadece yönetim kurulu ile değil meclis üyeleri ve komite üyeleriyle birlikte yöneteceğiz. İTO, İzmir’deki tüm sivil toplum örgütleri ve meslek örgütleriyle ortak çalışma içinde olacak. Bize çok büyük bir görev düşüyor. Bu yönetim anlayışını kurumsal hale getirdiğimizde sonraki kuşağa çok önemli bir değer bırakmış olacağız."


İZMİR, (DHA)


FOTOĞRAF


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS