İYTE'ye birincilik, Rektör Güden'e altın ödül

İYTE'ye birincilik, Rektör Güden'e altın ödül

TÜRKİYE Üniversite Memnuniyet Araştırması'nın (TÜMA) sonuçlarına göre İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü (İYTE) A+ alarak devlet üniversiteleri arasında birinci olma başarısını tekrarladı.

TÜRKİYE Üniversite Memnuniyet Araştırması'nın (TÜMA) sonuçlarına göre İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü (İYTE) A+ alarak devlet üniversiteleri arasında birinci olma başarısını tekrarladı. İYTE Rektörü Prof. Dr. Mustafa Güden ise 'Rektör Performansı Değerlendirme Ölçeği' sonuçlarında Altın Ödül almaya kazanmaya hak kazandı.


109 devlet ve 63 vakıf üniversitesinde eğitim gören 26 bin 513 öğrenciyle yapılan anket çalışması sonucunda İYTE, devlet üniversiteleri arasında birinci, vakıf üniversitelerinin de dahil edildiği sıralamada ise üçüncü sırada yer aldı. Yine aynı araştırmanın ikinci ayağı olarak yapılan Rektör Performansı Değerlendirme Ölçeği'nde öğrencilerden öğrenim gördükleri üniversitenin rektörüne ilişkin veri toplandı. Analiz sonrasında en yüksek puanı alan Rektör Güden, Altın Ödüle layık görüldü. 3 altın, 4 gümüş, 5 bronz ödülün bulunduğu kategoride Rektör Güden devlet üniversiteleri rektörleri arasında altın ödüle ulaşan tek isim oldu.


İlk olarak 2016 yılında yapılan Türkiye Üniversite Memnuniyet Araştırmasında A+ alarak dikkatleri üstüne toplayan İYTE, bir kez daha listede birinci sırada yer aldı.


Eskişehir Osmangazi Üniversitesi öğretim üyeleri Prof. Dr. Engin Karadağ ve Prof. Dr. Cemil Yücel tarafından yapılan anket ile öğrencilerin deneyim ve memnuniyetlerini anlamak, üniversitelerin gelişimine katkıda bulunmak amaçlandı.


Üniversitelerin; yerleşkenin ve yaşamın doyuruculuğu, akademik destek ve ilgi, kurumun yönetim ve işleyişinden memnuniyet, öğrenme imkân ve kaynaklarının zenginliği, kişisel gelişim ve kariyer desteği gibi kriterlere göre sıralandığı araştırmada, üniversitelere 'A+', 'A', 'B', 'C', 'D' ve 'FF' gibi notlar verildi.


İYTE'NİN PERFORMANSI


Tematik ve öğrenci odaklı bir üniversite olan İYTE, devlet üniversiteleri arasında tüm başlıklarda aldığı yüksek puanlarla dikkat çekti. Bunu göre İYTE; 'Öğrenim Deneyimi Tatminkarlığı'nda 1'inci sırada (A+), 'Yerleşke ve Yaşamının Doyuruculuğu'nda 6'ıncı sırada (A+), 'Akademik Destek ve İlgi'de 1'inci sırada (A+), 'Kurumun Yönetim ve İşleyişinden Memnuniyet'te 1'inci sırada (A+), 'Öğrenme İmkan ve Kaynaklarının Zenginliği'nde 1'inci sırada (A+), 'Kişisel Gelişim ve Kariyer Desteği'nde 1'inci sırada (A+) yer aldı.


İZMİR, (DHA)


FOTOĞRAFLI


 


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS