İZDOB'dan sezonun son konseri

İZDOB'dan sezonun son konseri

İZMİR Devlet Opera ve Balesi (İZDOB), sezon sonu gösterisini 9 Haziran Cumartesi günü saat 21.

İZMİR Devlet Opera ve Balesi (İZDOB), sezon sonu gösterisini 9 Haziran Cumartesi günü saat 21.00'de Kültürpark Atatürk Açıkhava Tiyatrosu'nda sunacak.


Dünya sahnelerini süsleyen ve en çok tercih edilen opera aryaları, düetleri, koral bölümleri, uvertürleri ile çeşitli operet ve müzikallerden bölümlerin seslendirileceği gala konserinde 250 kişiden oluşan İZDOB solistleri, orkestrası, korosu, balesi, çocuk korosu ve çocuk balesi görev alacak. Konseri konuk Rumen şef Vladimir Lungu yönetecek. Barış Meydan'ın sahnelemesi ile sunulacak olan konserin solistleri; sopranolar Nazlı Alptekin, Eylem Demirhan Duru, Derya Kırcalı Gürlük, mezzosoprano Ebru Kaptan, tenorlar Lorenzo Mok Arranz, Erdem Erdoğan, Aydın Uştuk, baritonlar Gökhan Koç ve Tamer Peker ile bas Teyfik Rodos. İzmir Devlet Opera ve Balesi Korosu'nu konuk Yunan asıllı İtalyan şef Costantino Petridis hazırlıyor. Gösterinin kostüm düzenlemelerini Gülden Sayıl, koreografiyi Murat Ersoyluoğlu, Çocuk Korosu şefliğini Başar Ünal üstleniyor. Çocuk Balesi koreografisini Hülya Nüfusçu, gösterinin ışık tasarımını Müfit Özbek, video tasarımını da Ahmet Şeren yapıyor. 


Gala konseri, İzmir Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle gerçekleştirilecek. Biletler Elhamra Sahnesi gişesinden ve www.biletiva.com internet sitesinden temin edilebilecek.


İZMİR, (DHA)


FOTOĞRAFLI


 


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS