İzmir'de Kısa Film Festivali heyecanı

İzmir'de Kısa Film Festivali heyecanı

İZMİR Kısa Film Festivali'nin 19. kez sinemaseverler ile buluşması için çalışmalar devam ediyor

İZMİR Kısa Film Festivali'nin 19. kez sinemaseverler ile buluşması için çalışmalar devam ediyor.

İzmir'de 30 Ekim - 4 Kasım 2018 tarihleri arasında düzenlenecek festivalin hazırlıkları, başvuruların kabulüyle başladı. Geçen yıl 83 ülkeden 1500'ün üzerinde filmin başvuruda bulunduğu festivale; bu yıl şimdiye kadar 2 binin üzerinde yerli ve yabancı filmin başvuruda bulunduğu belirtildi.

Fransız Kültür Merkezi, İzmir Sanat, Buca Belediyesi Tarık Akan Gençlik Merkezi ve üniversitelerde gerçekleştirilecek gösterimlerle, 400 kısa filmi İzmirli sinemaseverlerle buluşturmayı hedefleyen festival ekibi; bu yıl da dopdolu bir sinema haftası yaşatmayı planlıyor. Film gösterimleri dışında, ünlü oyuncularla söyleşiler, duayen sinemacılarla paneller ve yetkin isimlerle atölyeler içeren geniş programıyla da kısa film konusundaki farkındalık çıtasını biraz daha yükseltiyor. Ayrıca bu yıl festivalde birinci olan filme Macaristan'ın önde gelen yapım firmalarından Focus Fox Studio 10 bin Euro değerinde port prodüksiyon ödülü verecek. Ödülü kazanan yönetmen, bir sonraki uzun metraj ya da kısa metraj projesinde bu ödülü kullanabilecek.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da kurmaca, belgesel, deneysel ve animasyon film kategorilerinde yarışacak olan kısa filmler başvurularını www.izmirkisafilm.org adresi üzerinden yapabilecekler.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAFLI

 

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS