İzmir'de, okul önlerinde yaşanan olaylarda 31 azalma

İzmir'de, okul önlerinde yaşanan olaylarda 31 azalma

İZMİR Emniyet Müdürlüğü'nün, il genelindeki toplam 873 okulda aldığı önlemlerle bu eğitim sezonunda, eğitim kurumlarının önlerinde meydana gelen kavga, darp, tehdit, yaralama gibi olaylar ve narkotik suçlarda geçen yıla göre yüzde 31 azalma olduğu bildirildi.

İZMİR Emniyet Müdürlüğü'nün, il genelindeki toplam 873 okulda aldığı önlemlerle bu eğitim sezonunda, eğitim kurumlarının önlerinde meydana gelen kavga, darp, tehdit, yaralama gibi olaylar ve narkotik suçlarda geçen yıla göre yüzde 31 azalma olduğu bildirildi. Yapılan açıklamada, 2017-2018 eğitim sezonunda, okul önlerinde 44 olayın meydana geldiği belirtildi.


İzmir Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı çeşitli şubelerin ekiplerinin, geride kalan eğitim sezonunda, İzmir genelindeki toplam 873 okula yakın bulunan kafeterya, bar, market, bilgisayar oyunu salonu, şans oyunları bayileri ve internet kafeler gibi öğrencilerin sık uğradığı işletmelerde yaptığı denetimler, bir önceki eğitim öğretim yılına göre yüzde 120 arttı. Çalışmalar sonucunda, okul önlerinde meydana gelen kavga, darp, tehdit, yaralama olayları ve narkotik suçlarda geçen yıla göre yüzde 31 azalma meydana geldi, sezon boyunca 44 olay yaşandı.


Toplamda 101 işletmeye, yaşı küçük çocuklara sağlığa zarar veren ve tehlikeli madde temin etmekten, 97 işletmeye ise belgeleri eksik olduğu gerekçesiyle idari işlem yapıldı.


İzmir Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, "Kolluk tarafından okul önü ve çevrelerinde alınan güvenlik tedbirlerinin yanı sıra çocukların kendi güvenliklerini sağlamasına yönelik çalışmalar da yapılmış, bu kapsamda 6 binden fazla öğrenciye 'güvenli internet kullanımı', 'akran zorbalığı' ve 'özel hayatın gizliliği' konularında bilgilendirme toplantıları yapılmıştır" denildi.


Davut CAN / İZMİR, (DHA)


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS