İzmir'de, Vatan Partisi'nden HEPAR'a ziyaret

İzmir'de, Vatan Partisi'nden HEPAR'a ziyaret

VATAN Partisi İzmir İl Başkanlığı, milletvekili adaylarıyla birlikte HEPAR İzmir İl Başkanlığı'nı ziyaret etti.

VATAN Partisi İzmir İl Başkanlığı, milletvekili adaylarıyla birlikte HEPAR İzmir İl Başkanlığı'nı ziyaret etti.


Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı İzmir İl Başkanı Dr. Rifat Mutlu, Vatan Partisi MKK Üyesi İzmir 1. Bölge Milletvekili Adayı Hülya Yarbuz, Vatan Partisi İzmir İl Sekreteri Erdem Şahin ve TLB Genel Sekreteri 2. Bölge Milletvekili Adayı Birkan Burkan, HEPAR İzmir İl Başkanlığı'nı ziyaret etti. Yapılan ziyarette Cumhurbaşkanlığı seçimi ve HEPAR'ın Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Doğu Perinçek'in adaylığını desteklemesi konuşuldu. Vatan Partisi İl Başkanı Dr. Rifat Mutlu, HEPAR Kurucu Başkanı Osman Pamukoğlu'nun Vatan Partisi'ni desteklemesinden onur duydukları için HEPAR İzmir İl Başkanlığı'nı ziyaret ettiklerini söyledi. Mutlu, "HEPAR ve bizim dışımızdaki diğer partiler, 8 milyon Kürt vatandaşımızın oyunu almak için HDP meclise girsin diye açıklamalar yapıyor. Kendisini 'aydın' diye tanımlayan kişiler de bu desteğin içerisinde yer alıyor. Bu kesinlikle Kürt kökenli vatandaşlarımıza yapılan bir hakarettir" dedi. Mutlu, HDP'ye karşı alınan tavırda HEPAR ile birlikte oldukları için memnun olduklarını ifade etti.


"HDP KAPATILACAK DİYEN TEK PARTİ, VATAN PARTİSİ"


HEPAR İzmir İl Başkanı Ali Adıgüzel ise "Ziyaretinizden çok memnun olduk. Vatan Partisi'ni desteklemekten biz de onur duyuyoruz. Diğer partilere bakıldığında HDP kapatılacak diyen, PKK silahla bitirilir diyen tek parti Vatan Partisi. O yüzden, sizinle birlikte yürümek bizim için bir onurdur. Hep birlikte hükümet olacağız. Bizim onlardan en büyük farkımız ise mücadele, heyecan ve inanç" dedi.


Vatan Partisi İzmir İl Sekreteri Erdem Şahin de konu ile ilgili olarak "Vatan Partisi ve  HEPAR'ın yaptığı birlik, milli hükümetin ilk adımıdır. Milli hükümet, Türkiye'nin milli birlikleri ile kurulur. Sistem, milli hükümetin kurulmasından korkuyor" dedi.


İZMİR, (DHA)


FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS