İzmir'deki ulaşımda 'yetersiz bakiye' devri bitecek

İzmir'deki ulaşımda 'yetersiz  bakiye' devri bitecek

İZMİR Büyükşehir Belediyesi ESHOT Genel Müdürlüğü'nün 30 Temmuz'dan itibaren hayata geçireceği 'kredi kartı ile otomatik dolum' sistemi sayesinde, İzmirim Kart'larda artık bakiye tükenmeyecek.

İZMİR Büyükşehir Belediyesi ESHOT Genel Müdürlüğü'nün 30 Temmuz'dan itibaren hayata geçireceği 'kredi kartı ile otomatik dolum' sistemi sayesinde, İzmirim Kart'larda artık bakiye tükenmeyecek. Yeni uygulamayla, İzmirim Kart'taki bakiyenin belirlenen limitin altına düşmesi durumunda, önceden verilen talimat doğrultusunda kredi kartından otomatik yükleme yapılacak.


İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin hayata geçireceği yeni uygulama, toplu ulaşımı kullanan yolcuların zaman zaman yaşadığı 'yetersiz bakiye' uyarısıyla karşılaşma kaygısına son verecek. ESHOT Genel Müdürlüğü, İzmirim Kart'ın sunduğu gelişmiş teknolojik altyapı sayesinde otomatik dolum hizmetini başlatacak. 'Tükenmez kart' adı verilen uygulamadan yararlanmak için İzmirim Kart kullanıcılarının bir defaya mahsus olmak üzere kredi kartı ile otomatik dolum talimatı vermesi yeterli olacak. Kartta bulunması gereken minimum bakiye miktarına kullanıcı karar verecek. Aynı şekilde belirlenen miktarın altına düşüldüğünde, ne kadar yükleme yapılacağı da kullanıcının inisiyatifinde bulunacak. İzmirim Kart'ta bulunan bakiyenin belirlenen limitin altına düşmesi durumunda, kredi kartından otomatik yükleme yapılacak.


Böylece yolcular toplu ulaşım araçlarına binerken 'yetersiz bakiye' uyarısıyla karşılaşma gibi bir endişe taşımayacak. Mevcut ulaşım kartları sistemle uyumlu olduğu için, bu uygulama için yeni bir ulaşım kartı almak da gerekmiyor.


UYGULAMA www.eshot.gov.tr ÜZERİNDEN


Tükenmez Kart'ın, 'Artı Para' uygulamasının geçerli olduğu İZBAN yolcuları için de büyük kolaylık sağlayacağı belirtildi. Kullanıcının kartına otomatik yükleme yapılacağından, bloke edilecek miktar kadar bakiye bulundurulması konusunda da sorun yaşanmayacak. Günün her saatinde aktif olacak sistem sayesinde, bakiye bittiği için dolum bayisi arama derdi de son bulacak. Uygulamadan yararlanmak isteyenler, bu işlemi www.eshot.gov.tr internet sitesi ve ESHOT mobil uygulamaları üzerinden gerçekleştirebilecek. İzmirim Kart ve kredi kartı bilgileri, sisteme limit ve dolum tutarı bilgileri ile birlikte kayıt edildikten sonra uygulama başlayacak.


İZMİR, (DHA)


FOTOĞRAFLI


 


 


 


 


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS