Karşıyaka'da en güzel balkon ve bahçeler seçildi

Karşıyaka'da en güzel balkon ve bahçeler seçildi

KARŞIYAKA Belediyesi'nin, geleneksel olarak gerçekleştirdiği 'En Güzel Balkon-Bahçe Yarışması'nın sonuçları törenle açıklandı.

KARŞIYAKA Belediyesi'nin, geleneksel olarak gerçekleştirdiği 'En Güzel Balkon-Bahçe Yarışması'nın sonuçları törenle açıklandı. Üç ayrı kategoride düzenlenen yarışmada ilk üçe girenler plaket ve ödüller kazanırken, barkovizyondan gösterilen balkon bahçe fotoğrafları beğeni topladı.


Karşıyaka Belediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen ve kent yaşamında yeşilin önemine dikkat çekmeyi amaçlayan En Güzel Balkon-Bahçe Yarışması renkli görüntülere sahne oldu. Bu yıl 17’nci kez düzenlenen yarışmaya 42 katılımcı başvurdu. En Güzel Balkon, En Güzel Bahçe ve En Güzel Apartman- Site Bahçesi olmak üzere üç ayrı kategoride düzenlenen yarışma için, konusunda uzman jüri üyeleri, katılımcı evleri tek tek dolaşarak çiçek çeşitliliği, kullanılan saksı ve süs eşyaları, çevre düzeni, mizampaj gibi kriterlere göre puanlama yaptı ve sonuçları belirledi.


Yarışma sonuçları Mavişehir Deniz Kent Restoran’ın etkinlik alanında düzenlenen törende açıklandı. Yarışmada birincilere plaket ve Özdere Palmiye Otel’de 2 kişilik tatil, ikincilere plaket ve Deniz Kent Restoran’da 2’şer kişilik yemek, üçüncülere ise Kent Konsept Mutfak’ta ikişer kişilik kahvaltı ve plaket hediye edildi. Renkli görüntülerin yaşandığı etkinliğin tüm katılımcılarına fesleğen çiçeği hediye edildi. Ödülleri Belediye Başkan Yardımcısı Ayşem Özzambak dağıttı.


DERECEYE GİRENLER


En Güzel Balkon kategorisinde birinci Müge Sıcakyüz (Bostanlı Mah), ikinci Nil Sema Eyaz Özalp (Bostanlı) ve üçüncü Seda Tufan (Bostanlı) oldu. En Güzel Bahçe kategorisinde birinciliği Murat Serdaroğlu (Bostanlı), ikinciliği Nihal Hakgönül (Cumhuriyet) ve üçüncülüğü Anıl Demirağ (Bostanlı) elde etti. En Güzel Apartman Bahçesi kategorisinde de Nazmi Yılmaz (Atakent) birinci, Günay Kavaslıoğlu (Atakent) ikinci, Ahmet Kerimol (Örnekköy) üçüncü seçildi. Jüri Özel Ödülü ise Bahar Namtu Güraslan'a (Örnekköy) verildi.


İZMİR, (DHA)


FOTOĞRAFLI


 


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS