Kiraz'a veteriner fakültesi

Kiraz'a veteriner fakültesi

İZMİR'in Kiraz ilçesinde düzenlenen kiraz festivaline katılan Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Rektör Vekili Prof.

İZMİR'in Kiraz ilçesinde düzenlenen kiraz festivaline katılan Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Rektör Vekili Prof. Dr. Erdal Çelik, ilçede veteriner fakültesi açılacağını söyledi.


Geçimini tarımla sağlayan Kiraz ilçesinde, yoğun katılımla kiraz festivali düzenlendi. Etkinlik nedeniyle yapılan kortej yürüyüşüne Kiraz Kaymakamı Emin Kaymak, Kiraz Belediye Başkanı Saliha Özçınar ve DEÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Erdal Çelik ile vatandaşlar katıldı. Festivalde konuşan Kiraz Belediye Başkanı Özçınar, geleneksel hale getirdikleri kiraz festivalinin bu yıl üçüncüsünü düzenlediklerini söyledi. Olumsuz hava şartlarından Kirazlı kiraz üreticilerinin etkilendiğini vurgulayan Özçınar, "Festivalde bu sene daha çok şeyler hedeflemiştik. Ama maalesef hava şartlarının olumsuz olması, bazen üreticilerimizi üzebiliyor. Kiraz festivalini iptal etmek istemedik. Üreticiler başımızın tacı, onlarla birlikte olmak bizleri mutlu ediyor. Her zaman yanındayız, çiftçimize bu mesajı vermek istiyorum" dedi.


Kiraz Kaymakamı Emin Kaymak ise, kirazın ilçeyle özdeşleşen bir ürün olduğunu, Türkiye'nin birçok kentine buradan gönderildiğini ifade etti.


VETERİNER FAKÜLTESİ KURULACAK


Festivalde bir konuşma yapan DEÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Erdal Çelik, "Kiraz halkımıza bir müjde vermek istiyorum. Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylanan kararla Kiraz ilçemizde Üniversitemiz çatısı altında veteriner fakültesi kuracağız. Tüm ilçemize ve üniversitemize ve İzmir'e hayırlı uğurlu olsun" dedi.


İZMİR, (DHA)


FOTOĞRAFLI


 


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS