Kocaoğlu tarımda ithalatı eleştirdi

Kocaoğlu tarımda ithalatı eleştirdi

İZMİR Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, tarımdaki ithalat politikalarını eleştirerek, "Yurtdışından  saman getir, inek getir, kesilmiş et getir.

İZMİR Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, tarımdaki ithalat politikalarını eleştirerek, "Yurtdışından  saman getir, inek getir, kesilmiş et getir. Nereye kadar? Böyle Türkiye olmaz" dedi.


İlçe ziyaretlerini sürdüren İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, bu kez Bergama'ya  giderek köylü, üretici, işçi ve patronlarla buluştu. Kocaoğlu, Bergama'nın Çamavlu, Güneşli ve Karaveliler mahalleleri ile Bergama Ticaret Odası'nı ziyaret etti. Çam fıstığındaki hastalığın teşhisi için meteoroloji ölçüm araçlarından birini Kozak Yaylası'nda konuşlandırdıklarını söyleyen  Kocaoğlu, "Üretici birlik olursa bu sıkıntılar daha kolay aşılır. Daha çok güçlenir ve yeni iş alanları yaratır. Ben elimden gelen her türlü desteği vermeye hazırım. Ancak siz de kesmek zorunda kaldığınız çam ağaçlarının yerine mutlaka yeni çamlar dikin. Kozak Yaylası'nın geleneksel geliri olan fıstık çamının burada varlığını sürdürmesini istiyoruz. Koyun keçi, fidan dağıtımına, arıcılık eğitimi verip arı kovanı, arı dağıtmaya da devam edeceğiz" dedi. Seferihisar Bademler'de oluşturdukları Doğal Yaşam Köyü modelini Kozak Yaylası'nda da hayata geçirebileceklerini belirten Kocaoğlu, "Gediz ve Bakırçay havzalarının kalkınması için stratejik plan hazırladık. Sizlerin ihtiyaçları doğrultusunda, sizden gelen talepleri dinleyerek yol haritası oluşturduk. Ben kırsala,  tarıma,  hayvancılığa para harcamaya hazırım. Yeter ki mevzuata, yasalara uysun. Bizim çiftçimiz  de bizimle beraber yol yürümeye  niyetli.  Eğer bir adamla yola çıktıysan, o adamana güvenmen lazım. Bugün çok şükür  4 milyon 350 bin İzmirli  bize güveniyor" diye konuştu. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin üretimi kooperatifler aracılığıyla destekleyebildiğini, bunun için Bergamalı üreticilerin mutlaka kooperatif çatısı altında bir araya gelmesi gerektiğini hatırlatan Başkan Kocaoğlu, "Her köye ayrı bir kooperatif kurmak yerine bir araya gelip güçlü bir kooperatif oluşturun. Biz destek vermeye hazırız. Yeter ki tarımımız kalkınsın, kırsalımız güçlensin. Yurtdışından  saman getir, inek getir, kesilmiş et getir; mercimek ithal et, karpuz ithal et. Böyle Türkiye olmaz" dedi.


İZMİR, (DHA)


FOTOĞRAF


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS